Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Riga virslīgā izcīna jau 12. uzvaru pēc kārtas

SynotTip Latvijas futbola virslīgas kopvērtējuma līdere sestdien izcīnīja savu 12. uzvaru pēc kārtas valsts čempionātā. Vārtsargs Roberts Ozols gan vienu bumbu savā cietoksnī ielaida, turklāt to neveiksmīgā epizodē vārtos raidīja paša komandas aizsargs, nevis pretinieki. Tādējādi Ozolam neizdevās turpināt savu "sauso" sēriju. Līdz šai spēlei Riga nevienus vārtus nebija zaudējusi 11 mačus pēc kārtas. Šodien Riga viesos ar rezultātu 3:1 (1:0) pārspēja iepriekšējo divu sezonu čempioni Jūrmalas Spartaks.

Mača rezultātu trīs minūtes pirms pirmā puslaika beigām atklāja Riga komandas pussargs Ivans Lukjanovs, kurš realizēja Denisa Rakela nopelnīto "pendeli". Otrā puslaika sākumā bumba divas reizes atsitās pret Riga komandas vārtu stabu līdz 61. minūtē sasniedza mērķi - neveiksmīgi savu vārtu priekšā nospēlēja Riga aizsargs Vladimirs Bajenko, kurš ieraidīja to savā cietoksnī.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas 13 minūtes, viesi atguva vadību, precīzi sitot brazīlietim Tjagu Primāu, bet piecas minūtes vēlāk Riga pārsvaru dubultoja Armands Pētersons, kurš veiksmīgi nospēlēja vārtu priekšā. Abi vārtu guvēji spēlē iesaistījās otrā puslaika vidū, nākdami uz maiņu.

Riga ar Ozolu vārtos virslīgā aizvada lielisku sēriju, jo galvaspilsētas komanda ir uzvarējusi 12 spēlēs pēc kārtas. piedevām iepriekšējos 11 Latvijas čempionāta mačos "Riga" nebija zaudējusi nevienus vārtus. Savukārt, rēķinot arī Latvijas kausa izcīņu, Riga pašmāju turnīros nav zaudējusi jau 14 cīņās.

Kā vēstīts, iepriekšējo divu gadu valsts čempione Spartaks šonedēļ savu sastāvu papildināja ar pieredzējušo lietuviešu aizsargu Tomasu Mikucki un krievu uzbrucēju Aleksandru Prudņikovu.

Abas komandas šosezon virslīgā tikušās trīs reizes, arī iepriekšējos divos mačos ar 1:0 uzvarot Riga komandai.