Rīgā +22 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Ventspils pieveic Spartaku un saasina cīņu par Latvijas futbola troni

Ventspils komanda sestdien SynotTip Latvijas futbola virslīgas mačā izbraukumā ar 1:0 (0:0) pieveica kopvērtējuma līderi Jūrmalas Spartaku, tādējādi saasinot cīņu par titulu.Līdz ar to Ventspils virslīgas līderiem Spartakam kopvērtējumā pietuvojies līdz diviem punktiem. Līdz turnīra beigām atlikušas tikai četras kārtas.

Vienīgos vārtus šajā mačā guva Kaspars Svārups.Šī mača rezultāts varēja tikt atklāts jau pirmajā minūtē, kad Ventspils komanda izsita bumbu no savu vārtu līnijas. Jau 14.minūtē ventspilnieki bija spiesti veikt piespiedu maiņu, kad Vadima Žuļeva vietā devās Ritvars Rugins. Tiesa, pirmajā puslaikā neviena no komandām vārtus tā arī neguva.Savukārt otrais puslaiks jau aizritēja aktīvāk, turklāt to labāk iesāka Ventspils futbolisti, bet rezultāts palika nemainīgs. Iniciatīva gan piederēja kurzemniekiem, kas vainagojās panākumiem, jo 78.minūtē pēc centrējuma vārtus guva Svārups. Cīņas izskaņā jūrmalniekiem tā arī neizdevās atspēlēties, turklāt arī cerēto spiedienu uz pretinieku vārtiem viņiem nesanāca radīt.Jau kompensācijas laikā lieliska izdevība dubultot rezultāta starpību bija Jurijam Žigajevam, kura sitiens "šķērītē" gan tika atvairīts.Abas komandas šosezon iepriekš bija aizvadījušas trīs savstarpējās spēles. Pirmajā aplī ar rezultātu 2:1 uzvarēja Ventspils, bet nākamajos divos mačos uzvaras svinēja jūrmalnieki, attiecīgi ar 5:1 un 1:0.Spartaks iepriekšējā mačā negaidīti ar 1:2 piekāpās turnīra pastarītei Daugavpilij, tādējādi pie uzvaras netiekot ceturtajā mačā pēc kārtas. Savukārt Ventspils Kurzemes derbijā nospēlēja neizšķirti 0:0 ar Liepāju.Nākamajās divās spēlēs Spartakam arī nevarēs palīdzēt Moštags Jagubi, kurš otro reizi sezonā saņēmis trīs spēļu diskvalifikāciju.Savukārt vēl vienā sestdienas mačā RFS komanda Arkādijas stadionā tikai pašā mača izskaņā ar 2:0 (0:0) uzvarēja pēdējā laikā atzīstami spēlējošo Daugavpili.Rīdzinieki abus vārtus guva vien pamatlaika kompensācijas laikā, kad izcēlās Aleksejs Višņakovs un Igors Kozlovs.Šosezon savstarpējās spēlēs abas komandas iepriekš uzvaras bija dalījušas uz pusēm, kā arī vienu reizi nospēlējušas neizšķirti.Virslīgas kopvērtējumā Spartakam ir 49 punkti 24 mačos, par diviem punktiem apsteidzot ventspilniekus, bet par septiņiem Jelgavu. Tikmēr Liepāja ar 38 punktiem 24 spēlēs ir drošā ceturtajā vietā, bet pirmajam trijniekam zaudē četrus punktus.