Rīgā +20 °C
Ceturtdiena, 2. maijs
Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Bilbao Athletic arī atbildes spēlē aptur Barcelona, iegūstot Spānijas Superkausu

Bilbao Athletic komanda pirmdien arī atbildes spēlē apturēja spēcīgos Barcelona futbolistus un ieguva Spānijas Superkausu, kas turklāt tai bija pirmā trofeja kopš 1984.gada.

Atbildes spēlē Bilbao izbraukumā cīnījās neizšķirti 1:1 (0:1), kas divu spēļu summā ļāva triumfēt ar 5:1, jo pagājušajā piektdienā basku klubs bija svinējis ļoti pārliecinošu panākumu ar 4:0.

Barcelona dominēja vai visu atbildes spēli, tomēr spēja gūt tikai vienus vārtus, kad neilgi pirms puslaika pārtraukuma izcēlās argentīniešu superzvaigzne Lionels Mesi. Tomēr mājinieku izredzes paveikt brīnumu līdz minimumam samazinājās 56.minūtē, kad noraidīts tika tās aizsargs Herards Pikē. 15 minūtes pirms pamatlaika beigām pieredzējušais uzbrucējs Artiss Aduriss, kurš pirmajā mačā izcēlās ar hat-trick, bija pirmais pie atlēkušās bumbas un panāca 1:1.

Kaut pamatlaika beigās pēc uzbrucēja Enrikes Solas noraidījuma arī Bilbao palika mazākumā, tas cīņas likteni vairs nemainīja.

Spānijas čempioni, kas allaž spēlē valsts Superkausā, šo trofeju nav ieguvuši pirmoreiz kopš 2007.gada.

Savukārt titula aizstāvēšanu Barcelona svētdien sāks tieši Bilbao - pilsētā, kas svinēs savu pirmo trofeju 31 gada laikā.

"Skaisti pēc šiem daudzajiem gadiem beidzot iegūt trofeju," ar asarām acīs pauda Bilbao komandas galvenais treneris Ernesto Valverde.

"Trofejas iegūšana pēc zaudējumiem tik daudzos finālos mums ir kā sapņa piepildīšanās," izteicās Athletic vienības kapteinis Karloss Gurpegi. "Viņi mums radīja tiešām grūtu spēli, tomēr mūsu gūtie vārti sekmīgi izšķīra likteni."

Kā zināms, vēl tikai pagājušajā otrdienā Barcelona ieguva pirmo titulu šosezon, kad Eiropas Superkausa mačā Tbilisi ar 5:4 pārspēja citu Spānijas vienību Sevilla.

Gaida pēdējo papildinājumu

Eiropā spēlējošajiem izlases kandidātiem sezona klubos ir beigusies, un sastāvs sāk iezīmēties.