Čempionu līga: Atletico cīņā par pēdējo ceļazīmi B grupā apsteidz Porto un AC Milan

Madrides Atletico otrdien UEFA Čempionu līgas futbolā B apakšgrupā izcīnīja pēdējo ceļazīmi uz play-off, uz kuru pretendēja arī Porto un AC Milan.

"Atletico" futbolisti viesos ar rezultātu 3:1 (0:0) uzveica "Porto", kas sezonu turpinās UEFA Eiropas līgā.

Pirmos vārtus 56.minūtē guva Antuāns Grīzmans, pie kura pēc stūra sitiena nonāca bumba, francūzim to pārvirzot tīklā.

Otrā puslaika vidū Janniks Karasko tiesnešu priekšā parāva pretinieku aiz kakla un nekavējoties tika noraidīts no laukuma. Tiesa, mājinieki tā arī nepaguva uzspēlēt ar viena futbolista pārspēku, jo asumi turpinājās, kā rezultātā "Porto" rindās sarkano kartīti saņēma Vendels.

Pamatlaika pēdējā minūtē Anhels Korea uzbrukumā no laukuma dziļuma izskrēja viens pret pretinieku vārtsargu. Lai gan "Porto" aizsargi bija teju jau klāt, viņš paspēja izdarīt sitienu un panāca 2:0. Pāris minūtes vēlāk "Atletico" noķēra pretiniekus pretuzbrukumā, Rodrigo de Polam panākot 3:0.

Kompensācijas laikā "Porto" tika pie iespējas izpildīt 11 metru soda sitienu, kuru realizēja Serhio Oliveira.

Tikmēr "AC Milan" ar 1:2 (1:1) zaudēja "Liverpool".

Milānieši vadībā izvirzījās 29.minūtē, kad pēc stūra sitiena Alisons atsita sev priekšā bumbu, kur no tuvas distances to mērķī raidīja Fikajo Tomori. Septiņas minūtes vēlāk soda laukumā vārtsarga atsisto bumbu uztvēra Mohameds Salāhs, kurš panāca 1:1.

Otrā puslaika desmitajā minūtē pēc mājinieku paviršas spēles aizsardzībā Divoks Oridži guva vārtus un ieguva vadību liverpūliešiem.

B grupā pirmā ar maksimāli iespējamajiem 18 punktiem sešās cīņās bija "Liverpool", "Atletico" guva septiņus punktus, pieci bija "Porto" futbolistiem, bet četrus guva "AC Milan" vienība.

UEFA Čempionu līgas grupu turnīrā 32 komandas ir sadalītas astoņās grupās pa četrām katrā. Divas pirmās iekļūst nākamajā kārtā, trešā pārceļas uz Eiropas līgas sacensībām, bet ceturtajai Eiropas kausu sezona ir beigusies.

Šīs sezonas fināls norisināsies 28.maijā norisināsies Sanktpēterburgā, Krievijā.

2020./2021.gada sezonā līgas sacensību finālā Portugāles pilsētā Portu Londonas "Chelsea" ar 1:0 pārspēja Mančestras "City".