Latvijas U-19 vīriešu telpu futbola izlase pirmdien cieta zaudējumu Arēnā Rīga notiekošā Eiropas čempionāta otrajā spēlē, tādējādi atvadoties no izredzēm uz izslēgšanas turnīra sasniegšanu.

Latvijas izlase A apakšgrupas mačā ar 1:5 (0:2) piekāpās spēcīgajiem vienaudžiem no Krievijas.

Tāpat kā turnīra pirmajā spēlē, arī otrā mača sākumā latvieši centās spēlēt aktīvi. Tiesa, spiediens augļus nenesa un sešas minūtes pirms pirmā puslaika beigām pēc latviešu kļūdām Danils Karpjuks un Pāvels Karpovs ar 14 sekunžu intervālu guva divus vārtus.

Otrā puslaika piektajā minūtē Edgars Tarakanovs pēc piespēles pa zemi vienus vārtus atguva. Rēzeknietis iegāja vēsturē kā U-19 izlases pirmais vārtu guvējs oficiālo turnīru spēlēs. Rezultātu izlīdzināt neizdevās, turklāt otrā puslaika turpinājumā bumbas Latvijas izlases vārtos ieraidīja Deniss Titkovs, Karpjuks un Kamils Gerehanovs.

Taču divarpus minūtes pirms mača beigām ar efektīvu epizodi izcēlās Latvijas vārtsargs Renārs Šķesters-Kambals, kurš atvairīja sešu metru soda sitienu.

Jau ziņots, ka svētdien Latvijas jaunie futbolisti A apakšgrupas pirmajā cīņā ar 0:6 piekāpās vienaudžiem no Portugāles. Savukārt krievi 2:3 negaidīti piekāpās poļiem.

A apakšgrupā pa trim punktiem vienā spēlē ir Portugālei un Polijai, trīs punktus divos mačos guvusi Krievija, bet Latvija divos dueļos palikusi bez punktiem.

Tikmēr B apakšgrupā pēc divām spēlēm līdere ar sešiem punktiem ir Spānija, pa trim punktiem iekrājušas Horvātija un Ukraina, bet Nīderlande palikusi bešā.

Trešdien Latvijas telpu futbolisti spēkosies ar Poliju.

Pirmais Eiropas U-19 telpu futbola čempionāta finālturnīrs norisināsies līdz sestdienai, un tajā cīņā par kontinenta labākās komandas titulu Arēnā Rīga dosies astoņas valstsvienības, tostarp arī mājinieki kā finālturnīra saimnieki.

Eiropas čempionāta pusfinālam kvalificēsies katras grupas divas labākās izlases, kur uzvarētājas aizvadīs spēli pret otras grupas otrās vietas ieguvēju. Finālā, kas paredzēts 14.septembrī, tiksies abu pusfinālu uzvarētājas.

Vislielākā pārstāvniecība Artūra Šketova vadītajā Latvijas izlasē ir no Rēzekne/RFA komandas, kurā spēlē puse jeb septiņi valstsvienībā iekļautie telpu futbolisti. Pa diviem spēlētājiem ir no Salaspils un Petrow komandām, bet pa vienam - no Nikars, Talsi/Laidze un Riga vienībām.

Pārbaudes spēļu cikla gaitā Latvijai izdevās gūt divas uzvaras arī pār tādām komandām, kas kvalificējās finālturnīram tradicionālā veidā. Kā zināms, Latvija turnīrā piedalās kā mājiniece un rīkotāja, nepiedaloties kvalifikācijas stadijā.

Šis ir pirmais UEFA finālturnīrs, kas tiek rīkots Latvijā. Un šī ir tikai otrā reize, kad kāda no Latvijas futbola, telpu vai pludmales futbola komandām piedalās Eiropas čempionāta finālturnīrā. Pirmā un līdz šim vienīgā tāda reize bija Latvijas futbola valstsvienības dalība 2004.gada Eiropas čempionāta finālturnīrā.

Latvijas U-19 telpu futbola izlases sastāvs Eiropas čempionātā:

vārtsargi - Renārs Šķesters-Kambals (Nikars), Arturs Meikulāns (Rēzekne/RFA);

laukuma spēlētāji - Andrejs Iļjins, Edgars Tarakanovs, Grigorijs Cvetkovs, Ņikita Jelagovs, Žanuels Skopenko, Pēteris Ivenkovs (visi - Rēzekne/RFA), Toms Kristians Grīslis (Talsi/Laidze), Artjoms Kozlovskis, Makars Siņakovs (abi - Salaspils), Aivars Daņilovs, Ruslans Medvedins (abi - Petrow), Danils Maligins (Riga).