Rīgā +16 °C
Svētdiena, 8. septembris
Ilga

Francijas futbolisti Parīzes olimpisko spēļu turnīrā pārspēj ASV

Francijas vīriešu futbola izlase trešdien Parīzes olimpisko spēļu turnīru sāka ar pārliecinošu uzvaru.

Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija būs piektdien, bet jau trešdien kā pirmie sacensībās iesaistījās futbolisti, tāpat turnīrs sākās arī regbijā-7. Olimpiskajā futbola turnīrā spēlē U-23 izlases ar ne vairāk kā trīs futbolistiem, kas vecāki par šo limitu.

A grupas spēlē Francija ar 3:0 (0:0) guva panākumu pār ASV.

Pirmajam puslaikam noslēdzoties bez gūtiem vārtiem, otrajā puslaikā pēc spēlētām nepilnām 16 minūtēm olimpisko spēļu mājinieci vadībā izvirzīja Aleksandrs Lakazets, bet astoņas minūtes vēlāk pēc viņa piespēles pārsvaru dubultoja Maikls Olise.

Piecas minūtes līdz pamatlaika beigām trešo reizi amerikāņu vārtsargam kapitulēt lika Loiks Badē.

Jau ziņots, ka citā A grupas mačā Jaunzēlande ar 2:1 pārspēja Ekvatoriālās Gvinejas izlasi.

Savukārt D grupā Izraēla un Mali spēlēja neizšķirti, mačam noslēdzoties ar 1:1 (0:0).

57.minūtē Izraēlai izvirzīties vadībā palīdzēja pretinieku aizsargs Hamidū Diallo, pēc kura pieskāriena bumba nonāca Mali vārtos, taču sešas minūtes vēlāk Mali panāca neizšķirtu, vārtus gūstot Čeiknam Doumbijam.

Pirmajā D grupas spēlē trešdien Japāna ar 5:0 sagrāva Paragvaju.

Olimpiskajā turnīrā piedalās 16 izlases, kas sadalītas četrās apakšgrupās. Izslēgšanas turnīrā iekļūs katras apakšgrupas divas labākās komandas.

2021.gada Tokijas olimpiskajās spēlēs zelta medaļas izcīnīja Brazīlijas futbolisti.