Latvijas futbolisti cīnās bezvārtu neizšķirti ar Melnkalni

Latvijas vīriešu futbola izlase otrdien 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla sestajā spēlē viesos cīnījās bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) ar Melnkalni.

Latvija šajā ciklā divreiz spēlējusi neizšķirti ar rangā augstāk esošām izlasēm.

Melnkalne savu uzdevumu neizpildīja, jo nepietuvojās grupas pirmajam trijniekam, savukārt Latvijai negūtā uzvara sarežģīs cīņu par ceturto vietu grupā.

G apakšgrupā pēc sešām spēlēm pa 13 punktiem ir Nīderlandei un Norvēģijai, 11 punktus guvusi Turcija, astoņi punkti ir Melnkalnei, pieci Latvijai, bet Gibraltārs joprojām ir bešā.

Maču ar aktīviem uzbrukumiem sāka melnkalnieši, taču teicamu iespēja bumbu raidīt vārtos nebija. Latvijai pirmā izdevība bija 15.minūtē, kad pēc tālas piespēles Roberts Uldriķis pāradresēja bumbu Vladislavam Gutkovskim, kuram neizdevās to pārcelt pāri Melnkalnes vārtsargam. Atbildes uzbrukumā bumba nonāca Latvijas izlases vārtos, taču, pateicoties aizmugurei, rezultāts palika nemainīgs.

Arī puslaika otrajā pusē ar bumbu lielākoties spēlēja pretinieki, kamēr latvieši centās atbildēt ar pretuzbrukumiem. Spēles 40.minūtē pēc Roberta Savaļnieka izpildītā stūra sitiena bumbu ar galvu sita Uldriķis, taču mājinieku vārtsargs Milans Mijatovičs neitralizēja viņa raidījumu.

Nedaudz vēlāk soda laukumā krita Urošs Džurdževičs, taču tiesnesis 11 metru soda sitienu nenozīmēja, turklāt Melnkalnes futbolists saņēma brīdinājumu par mutiskiem komentāriem soģa virzienā. Puslaika pēdējās minūtēs Džurdževičs izpildīja tālu sitienu, bet Roberts Ozols atvairīja mājinieka raidīto bumbu.

Pirmajā puslaikā dzeltenās kartītes savā priekšā ieraudzīja arī abi Latvijas izlases uzbrucēji Gutkovskis un Uldriķis.

Arī otrajā puslaikā lielāks pārsvars bija mājiniekiem un otrajā desmitminūtē pēc Seada Hakšabanoviča sitiena rikošetā vārtos lidojošu bumbu meistarīgi atvairīja Ozols. Spēles 65.minūtē Latvijas izlase sarūpēja skaistu uzbrukumu, kura kulminācija bija bumbas sitiens vārtos, taču aizmugures situācijas dēļ arī šis sitiens netika ieskaitīts.

12 minūtes pirms pamatlaika beigām Raimonds Krollis cēla bumbu soda laukumā brīvajam Uldriķim, taču latviešu uzbrucējam nedaudz pietrūka, lai varētu izdarīt sitienu pa vārtiem. Divarpus minūtes pirms pamatlaika beigām pēc stūra sitiena bumbu pāri Latvijas izlases vārtu pārliktnim sita Žarko Tomaševičs.

Kad līdz mača beigām bija palikušas 50 sekundes, Andrejs Cigaņiks no labas pozīcijas sita bumbu garām vārtu stabam. Tiesa, Latvija nopelnīja stūra sitienu, taču šī standartsituācija tika izniekota.

Jau ziņots, ka Latvijas futbolisti trešdien mājās ar 3:1 uzvarēja Gibraltāru, bet sestdien ar 0:2 piekāpās Norvēģijai. Otrajā mačā savainojumu guva Latvijas izlases vārtsargs Pāvels Šteinbors, kuru nomainīja Ozols. Šteinbors otrdien nebija gatavs atgriezties laukumā, tāpēc Ozols sargāja vārtus arī duelī pret Melnkalni.

Pretiniekiem traumas dēļ nevarēja palīdzēt uzbrucējs Stevans Jovetičs, bet diskvalifikācija liedza spēlēt aizsargam Stefanam Savičam, tādējādi Melnkalne palika bez saviem vadošajiem futbolistiem.

Melnkalne vispirms spēlēja neizšķirti 2:2 ar Turciju, bet pēc tam ar 0:4 kapitulēja Nīderlandei.

24.martā "Skonto" stadionā notikušajā spēlē ar 2:1 uzvarēja Melnkalne. Abas izlases tikušās arī divās pārbaudes spēlēs - 2012.gadā Melnkalne uzvarēja ar 2:0, bet pērn oktobrī pretinieki tikai pamatlaika beigās izrāva neizšķirtu 1:1.

Latvija FIFA rangā ieņem 136.vietu, bet Melnkalne ir 67.vietā.

Eiropas zonā izlases sadalītas desmit apakšgrupās - piecās pa piecām izlasēm un piecās pa sešām izlasēm. Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies desmit grupu uzvarētājas, bet "play-off" kārtā piedalīsies desmit otro vietu ieguvējas un divas labākās UEFA Nāciju līgas komandas, kas apakšgrupās būs ārpus labāko divnieka.

Izslēgšanas turnīrā 12 izlases tiks sadalītas trīs "play-off" zaros, kur 2022.gada martā tiks noskaidrotas vēl trīs finālturnīra dalībnieces.

Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laika apstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim.

2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.

Latvijas futbola izlases sastāvs: Roberts Ozols, Antonijs Černomordijs, Kaspars Dubra, Roberts Savaļnieks, Raivis Andris Jurkovskis, Artūrs Zjuzins (Igors Tarasovs, 81.min.), Eduards Emsis, Vladimirs Kamešs (Andrejs Cigaņiks, 63.min.), Jānis Ikaunieks, Vladislavs Gutkovskis (Raimonds Krollis, 72.min.), Roberts Uldriķis.