Pirmdiena, 14. oktobris
Minna, Vilhelmīne

Latvijas futbolisti UEFA Nāciju līgā spēlē neizšķirti Fēru salām

Latvijas vīriešu futbola izlase svētdien Touršhavnā UEFA Nāciju līgas C divīzijas mačā ar rezultātu 1:1 (0:1) spēlēja neizšķirti ar Fēru salu valstsvienību.

Latvijas labā vārtus guva uz maiņu nākušais Dario Šits, kurš Latvijas izlases rindās aizvadīja tikai otro spēli.

Pēc vairākiem mājinieku uzbrukumiem mača ievadā arī latviešiem 16.minūtē izdevās pretuzbrukums, taču tā noslēgumā Roberta Uldriķa sitienu apturēja Fēru salu vārtsargs.

Piecas minūtes vēlāk Renārs Varslavāns nopelnīja brīvsitienu, pēc kura izdevās bumbu iespēlēt soda laukumā Andrejam Cigaņikam, kura sitiens tika nobloķēts.

39.minūtē Fēru salu Viljormurs Davidsens bez pārkāpuma nespēja apturēt Robertu Savaļnieku un nopelnīja dzelteno kartīti.

Nepilnu minūti vēlāk Matrevics kļūdījās piespēlē un Latvijas soda laukumā pie bumbas tika mājinieku spēlētājs Brandurs Hendriksons. Viņš uz vārtu priekšu nogādāja bumbu Hanusam Serensenam, kurš ar spēcīgu sitienu nogādāja to Latvijas vārtos un izvirzīja vadībā laukuma saimniekus.

Otrā puslaika sākumā pēc spēlētām četrām minūtēm dzelteno kartīti nopelnīja Jānis Ikaunieks, bet vēl 13 minūtes vēlāk pie brīdinājuma tika arī Fēru salu spēlētājs Joanness Bjartalids.

66.minūtē Ikaunieku nomainīja Šits, kurš trīs minūtes vēlāk pretuzbrukumā pēc Cigaņika piespēles ar pirmo pieskārienu raidīja bumbu Fēru salu vārtos, panākot neizšķirtu.

Tuvojoties pamatlaika noslēdzošajām desmit minūtēm, latviešiem viena uzbrukuma laikā pa pretinieku vārtiem izdarīja vairākus sitienus, kas tika nobloķēti, bet Dmitrija Zelenkova sitiens lidoja pāri vārtiem.

Pamatlaika izskaņā Raivis Andris Jurkovskis uz vārtu priekšu piespēleja Šitam, kurš neaizsniedzās līdz bumbai, lai izdarītu labu sitienu, un bumba nenonāca otro reizi mājinieku vārtos. Kompensācijas laikā bumbu pie Latvijas vārtiem pārvaldīja Fēru salu futbolisti, taču latvieši nosargāja neizšķirtu.

Jau ziņots, ka svētdien citā C4 grupas spēlē Ziemeļmaķedonija viesos ar 2:0 pārspēja Armēniju.

Ziemeļmaķedonijai ir desmit punkti četrās spēlēs, Armēnija guvusi četrus, Latvija izcīnījusi četrus punktus, bet Fēru salas - trīs punktus.

Ceturtdien latvieši Rīgā līdzīgā spēlē ar 0:3 zaudēja Ziemeļmaķedonijai, savukārt Fēru salas mājās nenosargāja uzvaru pār Armēniju, kas izrāva neizšķirtu 2:2.

Latvijas izlase septembrī Erevānā, debitējot UEFA Nāciju līgas C divīzijā, C4 grupā ar 1:4 piekāpās Armēnijai un mājās ar 1:0 pieveica Fēru salas. Savukārt Fēru salas arī pirmajā mačā atņēma punktus favorītiem, mājās spēlējot neizšķirti 1:1 ar Ziemeļmaķedoniju.

UEFA Nāciju līgas pirmajās trīs sezonās Latvijas izlase sacentās D līgā, no kuras izdevās izkļūt 2022.gadā, kad tika uzvarēts grupā ar Moldovu, Andoru un Lihtenšteinu.

Grupas uzvarētāja iekļūs B līgā, bet pēdējās vietas īpašniecei būs jāpiedalās pārspēlēs par vietas saglabāšanu C līgā.

Paolo Nikolato izlasē palīdz treneri Masimo Paganins un Aleksandrs Cauņa, vārtsargu treneris Andris Vaņins, fiziskās sagatavotības treneri Vinčenco Pinkolīni un Māris Smirnovs, kā arī videoanalītiķi Leonardo Karleti un Iļja Ščaņicins.

Latvijas izlases kandidātu saraksts:

vārtsargi - Rihards Matrevics ("Riga"), Frenks Dāvids Orols ("Daugavpils"), Krišjānis Zviedris ("Auda");

aizsargi - Kaspars Dubra ("Panevezys", Lietuva), Roberts Savaļnieks, Daniels Balodis (abi - RFS), Andrejs Cigaņiks ("Luzern", Šveice), Raivis Andris Jurkovskis, Antonijs Černomordijs (abi - "Riga"), Alvis Jaunzems (Melecas "Stal", Polija), Kristers Tobers (Cīrihes "Grasshoppers", Šveice), Maksims Toņiševs, Emīls Birka (abi - "Valmiera"), Vitālijs Jagodinskis (Pnompeņas "Visakha", Kambodža);

pussargi - Aleksejs Saveļjevs, Deniss Meļņiks (abi -"Auda"), Dmitrijs Zelenkovs, Jānis Ikaunieks (abi - RFS), Renārs Varslavāns, Lūkass Vapne (abi -"Valmiera"), Eduards Dašķevičs ("Riga");

uzbrucēji - Roberts Uldriķis (Atēnu "Kallithea", Grieķija), Vladislavs Gutkovskis (Tedžonas "Citizen", Dienvidkoreja), Dario Šits ("Helmond", Nīderlande).

Fēri salu izlases kandidātu saraksts:

vārtsargi - Teiturs Gestsons (Touršhavnas HB), Barburs Reinatreds (Nordragetas "Vikingur"), Matiass Lamhauge ("Fredericia", Dānija);

aizsargi - Joanness Danielsens, Odmars Fore (abi - Klaksvikas KI), Viljormurs Davidsens, Samuels Čukvudi (abi - Touršhavnas HB), Herdurs Ashams ("Roskilde", Dānija), Andriass Edmundsons (Plockas "Wisla", Polija), Sonni Natestads (Voaras ("07 Vestur"), Gunnars Vatnhamars (Reikjavīkas "Vikingur", Islande), Daniels Johansens ("Hillerod", Dānija), Arnbjerns Svensons (Nordragetas "Vikingur");

pussargi - Hanuss Serensens (Touršhavnas HB), Renē Jensens (Klaksvikas KI), Brandurs Hendriksons ("Fredrikstad", Norvēģija), Selvi Vatnhamars (Nordragetas "Vikingur"), Hanness Agnarsons (Touršhavnas B36);

uzbrucēji - Petrus Knudsens, Klēmints Olsens (abi - Eisturojas NSI), Meinhards Olsens ("Mjondalen", Norvēģija), Joans Sīmuns Edmundsons (Skopjes "Shkupi", Ziemeļmaķedonija), Pēturs Petersens (Nordragetas "Vikingur"), Adrians Justinusens ("Hillerod", Dānija), Joanness Bjartalids ("Fredrikstad", Norvēģija).