Rīgā +4 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Latvijas futbolistiem labas izredzes cīņā par ceļazīmi uz finālturnīru

Latvijas futbola izlase sestdien Telavivā svinēja ļoti nozīmīgu uzvaru 2010.gada Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra spēlē, ar 1:0 pārspējot spēcīgo Izraēlu. Vienīgos vārtus spēles 61.minūtē guva Kaspars Gorkšs, raidot bumbu vārtos ar galvu pēc stūra sitiena izspēles.

Šī uzvara Latvijas izlasei saglabā labas izredzes turpināt cīņu par ceļazīmi uz Pasaules kausa izcīņas finālturnīru.

Spēles sākumā ļoti aktīvi bija Izraēlas futbolisti, kuri dažu minūšu laikā izveidoja divus ļoti bīstamus momentus pie Latvijas izlases vārtiem. Lieliski vārtos spēlēja Andris Vaņins. Turpinājumā Latvijas futbolistiem izdevās izlīdzināt cīņas gaitu un pašiem izveidot bīstamus pretuzbrukumus, kas tādējādi krietni nobremzēja laukuma saimnieku agresivitāti.

26.minūtē spoža iespēja gūt vārtus bija Mārim Verpakovskim. Izraēlas izlases aizsargs neveiksmīgi gribēja atspēlēt bumbu partnerim, taču bumba lidoja Izraēlas vārtu virzienā. Verpakovskis ātri noreaģēja, uztvēra bumbu un izskrēja uz vārtiem. Tomēr viņam neizdevās pilnībā kontrolēt bumbu, bet vārtsargs ļoti labi nosedza manevru iespējas un Verpakovskim neizdevās sitiens.

Enerģiska spēle laukuma vidusdaļā, acīga pretinieku uzmanīšana aizsardzībā un nekautrēšanās izdarīt sitienus pa vārtiem katrā izdevīgā situācijā Latvijas futbolistiem ļāva iniciatīvu pārņemt savās rokās. Izraēlas futbolisti sāka steigties un nervozēt, kā dēļ viņi arvien biežāk kļūdījās.

Vienīgie vārti spēlē tika gūti 61.minūtē, kad pēc stūra sitiena izspēles ar galvu bumbu mājinieku vārtos raidīja Kaspars Gorkšs. Cīņas turpinājumā Latvijas izlase turpināja aktīvi uzbrukt un regulāri radīja bīstamas situācijas pie Izraēlas izlases vārtiem. Izraēlas futbolistiem izdevās pāris puslīdz bīstami momenti, taču panākt kaut izlīdzinājumu viņi nespēja.

Abu komandu pirmajā spēlē Rīgā tika fiksēts neizšķirts 1:1.

Nākamo spēli Latvijas futbolisti aizvadīs trešdienas vakarā, kad savā laukumā uzņems spēcīgo Šveici.

Šveices izlase sestdien savā laukumā ar 2:0 pārspēja Grieķiju un kļuva par grupas līderiem. Grieķijai un Latvijai tagad ir pa 13 punktiem.