Rīgā +18 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Luišam par pārkāpumu pret Mesi piespriesta trīs spēļu diskvalifikācija

Brazīlijas futbola izlases un Madrides Atletico aizsargam Filipem Luišam par pārkāpumu pret argentīniešu superzvaigzni Lionelu Mesi pagājušās nedēļas Spānijas čempionāta mačā piespriesta trīs spēļu diskvalifikācija.

Kā zināms, sestdien Spānijas čempionāta līderpozīcijā nostiprinājās Barcelona komanda, kas savā laukumā ar rezultātu 2:1 pārspēja tuvāko konkurenti Atletico.

Spēle bija ļoti pašaizliedzīga, bet Atletico brīžiem spēlēja pārāk asi, tāpēc dueli pabeidza deviņu spēlētāju sastāvā, jo pēc pārkāpumiem noraidīti tika aizsargi Luišs un Djego Godins. Spēlējot vairākumā, Barcelona droši noturēja uzvaru.

Luišs sarkano kartīti saņēma minūti līdz pirmā puslaika beigām, kad nogāza Barcelona pirmo vārtu autoru Mesi, kurš 30.minūtē panāca 1:1. Brazīlietis ar saviem apaviem trāpīja pa Mesi kreiso ceļgalu.

Pēc dueļa Barcelona galvenais treneris Luiss Enrike izteicās, ka "futbolistu sadursme viņu nobiedēja".

Tiesa, Atletico pārstāvji uzskata, ka sods ir pārmērīgi bargs, un klubs iesniegs apelāciju.

"Līdzīgi pārkāpumi citās situācijās tiktu līdzīgi sodīti. Par līdzīgu pārkāpumu spēlētāji ir saņēmuši tikai vienas spēles diskvalifikāciju, kamēr mūsu komandu pārstāvošajam Luišam būs jāizlaiž trīs mači," pauda Atletico kluba sporta direktors Hosē Luiss Kaminero.

Tikmēr Spānijas Futbola federācija (RFEF) norādījusi, ka "šāda diskvalifikācija piemērota, ņemot vērā sadursmes bīstamību".

Čempionāta kopvērtējumā Barcelona ar 51 punktu 21 spēlē atrodas līderpozīcijā, turklāt tai vēl ir spēle rezervē. Atletico kontā ir 48 punkti 22 mačos, bet trešā ar 47 punktiem ir Madrides Real. Savukārt par trim punktiem mazāk iekrājusi Villarreal.