Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Mančestras United - Čempionu līgas uzvarētāji!

Mančestras United futbolisti trešdien kļuva par UEFA Čempionu līgas uzvarētājiem, pēcspēles 11 m sitienu sērijā ar 6:5 uzveicot Chelsea vienību. Spēles pamatlaiks noslēdzās 1:1. Mančestrieši trešo reizi kļuva par Čempionu līgas uzvarētājiem.

Ļoti līdzīgā cīņa pirmie vārtus guva mančestrieši. Spēles 25.minūtē pēc lieliska centrējuma no labās malas Ronaldu ar galvu ieraidīja bumbu vārtu kreisajā augšējā stūrī. Tie viņam bija gūtie astotie vārti šīs sezonas Čempionu līgā, pārliecinoši nostiprinot turnīra rezultatīvākā spēlētāja pozīciju.

Pēc dažām minūtēm Rūnijs lielā ātrumā laukuma vidusdaļā izdarīja tālu piespēli uz otru malu Ronaldu, kurš tomēr paspēja saņemt bumbu un vēl izdarīt centrējumu, kur vārtu priekšā bija Keriks. Viņš izdarīja ļoti labu sitienu kritienā, taču vārtsargs Čehs ar roku bumbu atvairīja.

Pirmā puslaika pēdējā minūtē Chelsea panāca izslidzinājumu. Ātrā uzbrukuma izskaņā pēc sitiena bumba skāra vienu mančestriešu aizsargu. Bumba mainīja lidojuma virzienu, taču paslīdēja gan otrs mančestriešu aizsargs, gan van der Sārs, un Lampards, pārceļot bumbu pāri nokritušajam vārtsargam, ieraidīja to vārtos.

15 minūtes pirms spēles beigām lieliska iespēja gūt vārtus bija Chelsea vienībai: Drogbā pie soda laukuma līnijas izdarīja skaistu sitienu vārtu tālajā stūrī, taču bumba trāpīja pa vārtu stabu.

759.spēli aizvadīja Raiens Gigss, kurš iznāca uz maiņu pamatlaika beigās. Tādējādi Gigss par vienu spēli pārsējis mančestriešu rekordu - leģendārais Bobijs Čārltons bija nospēlējis United rindās 758 spēles.

Papildlaikā Lampards izdarīja asu, bet teicamu sitienu soda laukumā, triecot bumbu pa vārtu pārliktni. Papildlaika pirmās puses izskaņā Evra izdarīja lielisku piespēli gar vārtiem, Gigss sita pa vārtiem, taču Terijs brīnumainā kārtā bumbu paspēja atsist. Papildlaika otrajā daļā laukumā izcēlās nesaprotams kašķis, kas pārauga plašā nemierā. Drogbā iesita savam pretiniekam pliķi, nopelnot noraidījumu no laukuma.

Viss izšķīrās pēcspēles 11 m sitienu sērijā.

Tevess pirmais izpildīja sitienu, pārliecinopši bumbu raidot vārtu tīklā. Ballaks arī raidīja bumbu labajā stūrī, ļoti spēcīgs sitiens.

Keriks spēcīgi ieraidīja bumbu kreisajā stūrī, bet Čehs neuzminēja - aizlēca uz labo pusi. Beleti sita vārtu labajā apakšējā stūrī, bet van der Sārs neuzminēja.

Ronaldu ļoti nedroši ieskrējās, apstājās, un tad turpināja kustību - sitiens neizdevās, Čehs bumbu atvairīja. Lamparda sitienu van der Sārs gandrīz atsita, taču - bumba vārtos.

Hārgrīvss ietrieca bumbu pašā kreisajā augšējā stūrī zem vārtu pārlikņa. Koula sitienu labajā apakšējā stūrī vārtsargs atsita, taču ne tik ļoti, lai glābtu no vārtu zaudējuma.

Portugāļu jaunā zvaigzne Nani ietrieca bumbu kreisajā stūrī, lai gan Čehs pieskārās bumbai. Izšķirošajā sitienā Teri iesita bumbu pa vārtu stabu.

Andersons ietrieca bumbu vārtu vidū, Kalū tik pat pārliecinoši atbildēja.

Gigss pārliecinoši ieraidīja bumbu vārtu labajā apakšējā stūrī, savukārt pieredzējušā Anelkas sitienu atvairīja veterāns van der Sārs, nodrošinot mančestriešiem uzvaru visā spēlē.