Marokas futbolisti pēcspēles sitienu sērijā šokē vareno Spāniju

Marokas futbola izlase otrdien pirmo reizi vēsturē iekļuva Pasaules kausa finālturnīra ceturtdaļfinālā, astotdaļfinālā apturot vienu no favorītēm Spāniju.

Pamatlaiks noslēdzās bezvārtu neizšķirti 0:0 (0:0) un vārti netika gūti arī 30 minūšu papildlaikā, tādējādi mača uzvarētāja tika noskaidrota pēcspēles 11 metru sitienu sērijā, kurā marokāņi uzvarēja ar 3:0.

Divus Spānijas futbolistu izpildītos 11 metru sitienus atvairīja Jasine Bunū.

Vēlāk Portugāles un Šveices duelī tiks noskaidrota šī Pasaules kausa finālturnīra pēdējā ceturtdaļfināliste.

Spēles 12.minūtē soda sitienu izpildīja Spānijā dzimušais marokānis Ahrafs Hakīmi, taču viņa sistā bumba lidoja nedaudz pāri vārtiem. Nākamajā desmitminūtē spāņi trāpīja ar bumbu pa vārtu stabu, taču bīstamā uzbrukuma noslēgumā viņi atradās aizmugurē.

Puslaika otrajā pusē, 32.minūtē, tālu sitienu pa Spānijas izlases vārtiem izpildīja Nusairs Mazrauī, taču pretinieku vārtsargs Unai Simons bija uzdevumu augstumos.

Lai gan bumbu divreiz vairāk kontrolēja spāņi, tomēr bīstamāki uzbrukumi padevās Marokas futbolistiem.

Otrajā puslaikā pēc nospēlētām desmit minūtēm pēc soda sitiena izspēles spēcīgs sitiens pa Marokas vārtiem padevās Dani Olmo, taču Jasine Bunū bumbu tvēra.

Puslaika vidū Spānija centās atsvaidzināt spēli ar Alvaro Moratas un Karlosa Solera sūtīšanu laukumā. Spāņi turpināja kontrolēt laukumā, taču, neskatoties uz to, ka pretinieki bija manāmi paguruši, nespēja saasināt situāciju pie Marokas izlases vārtiem.

Astoņas minūtes pirms pamatlaika beigām Marokas izlase veica trīskāršo spēlētāju maiņu un noslēdzošajās minūtēs vairākas reizes saasināja situāciju pie pretinieku soda laukuma.

Kompensācijas laika otrajā minūtē pie saviem vārtiem rupji kļūdījās Simons, taču pēdējā brīdi pats arī liedza marokāņiem izpildīt sitienu pa vārtiem. Noslēdzošajās sekundēs pēc spāņu centrējuma teicami Marokas izlases vārtos nospēlēja Bunū.

Papildlaika 14.minūtē tuvu gūtiem vārtiem bija Marokas izlasi, taču Simons ar kāju atvairīja Valida Šediras izpildīto sitienu no tuvas distances. Papildlaika otrajā pusē Šedira neizmantoja vēl vienu bīstamu momentu, marokānim pēc izgājiena vilcinoties ar sitienu.

Papildlaika kompensācijas laika pēdējās sekundēs pēc centrējuma soda laukumā Pavlo Saravia izpildīja sitienu no asa leņķa, bumbai trāpot pa vārtu stabu. Pieliktā pusstunda noslēdzās bez gūtiem vārtiem un sekoja pēcspēles 11 metru sitienu sēriju.

Abdelhamids Sabiri pirmo "vienpadsmitnieku" realizēja, turpretī Pavlo Saravia savā piegājienā trāpīja pa vārtu stabu, kas marokāņiem ļāva panākt 2:0 pēc Akima Ziješa precīzā sitiena. Turpinājumā uz soda sitiena izpildes punktu devās Karloss Solers, kura raidījumu neitralizēja Jasine Bunū.

Trešajā piegājienā Badrs Banuns neizmantoja iespēju panākt 3:0, šoreiz spāņus glābjot Simonam. Tiesa, arī spāņi bija neprecīzi, jo Serhio Busketa izpildīto sitienu neitralizēja Bunū. Turpretī Ahrafs Hakīmi bija nekļūdīgs un atnesa savai komandai uzvaru - 3:0.

Spānijas izlases pussargs Gavi otrdien 18 gadu un 123 dienu vecumā kļuva par vēsturē jaunāko Pasaules kausa izslēgšanas turnīru pamatsastāva spēlētāju kopš 1958.gada fināla, kad starta vienpadsmitniekā tika iekļauts tobrīd 17 gadus un 249 dienas vecais Pelē.

32 komandas sadalītas astoņās grupās pa četrām izlasēm katrā. Katras grupas divas labākās izlases iekļuva astotdaļfinālā un turpinās cīņu par futbola prestižāko trofeju.

Katara ir pirmā arābu valsts, kurā notiek Pasaules kausa izcīņa futbolā. Āzijā līdz šim norisinājies viens čempionāts, un to 2002.gadā kopīgi uzņēma Dienvidkoreja un Japāna.

Šis ir arī pirmais turnīrs, kurš norisinās vēlā rudenī, nevis ierastajos vasaras mēnešos, kas saistīts ar lielo karstumu Katarā.

Šis ir pēdējais turnīrs, kurā piedalās 32 komandas, jo no nākamā Pasaules kausa 2026.gadā sacensībās startēs jau 48 izlases.

2018.gada Pasaules kausa finālturnīrā, kas norisinājās Krievija, par čempioni kļuva Francija, izšķirošajā mačā ar 4:2 pārspējot Horvātiju.

Marokas izlases sastāvs: Jasine Bunū; Ahrafs Hakīmi, Nusairs Mazrauī (Jahja Atijats Allāhs, 82.min.), Najefs Agerds (Džavads El Jamigs, 84.min.), Romēns Saiss; Sofjans Amrabats, Azedins Unai (Badrs Banuns, 120.min.), Selims Amalāhs (Valids Šedira, 82.min.); Akims Ziješs, Jusefs En-Nesiri (Abdelhamids Sabiri, 82.min.), Sofijāns Bufals (Abde Ezalzuli, 66.min.).

Spānijas izlases sastāvs: Unai Simons; Markos Ljorente, Rodri, Omeriks Laports, Hordi Alba (Alehandro Balde, 98.min.); Serhio Buskets, Gavi (Karloss Solers, 63.min.), Pedri; Ferrans Torress (Niko Viljamss, 75.min. (Pavlo Saravia, 118.min.), Marko Asensio (Alvaro Morata, 63.min.), Dani Olmo (Ansu Fati, 98.min.).