Piektdiena, 10. maijs
Maija, Paija

Mesi pārspējis Pelē rekordu gada laikā gūto vārtu ziņā

Spānijas futbola kluba Barcelona argentīniešu zvaigzne Lionels Mesi pārspējis leģendārā brazīlieša Pelē rekordu kalendārā gaida laikā gūto vārtu ziņā.

Aizvadītajā Spānijas čempionāta spēlē Barcelona ar 4:2 (3:0) svētdien izbraukumā uzvarēja Maljorkas Real komandu, bet Mesi izcēlās ar diviem gūtiem vārtiem. Vispirms viņš 44.minūtē panāca 2:0 viesu labā, bet 70.minūtē panāca cīņas gala rezultātu.

Šajā kalendārajā gadā Mesi guvis jau 76 vārtus. Viņš par vienu precīzu raidījumu labojis Pelē sasniegto rezultātu 1958.gadā. Argentīnietis tagad par deviņiem vārtiem atpaliek no vācieša Gerda Millera visu laiku labākā rezultāta - 85 vārti 1972.gadā.

Spānijas čempionātā Mesi šosezon guvis 15 vārtus, kas viņu padara par turnīra rezultatīvāko spēlētāju.

Aizvadītajā mačā Barcelona labā vārtus guva arī Ksavi Ernandess un jaunais uzbrucējs Kristiāns Teljo.

Citā mačā pie panākuma tika arī Barcelona tuvākie sekotāji kopvērtējumā Madrides Atletico, kas ar 2:0 (2:0) svētdien savā laukumā pārspēja Getafe futbolistus.

Uzvarētāju labā pirmajā puslaikā vārtus guva uzbrucējs Adrians Lopess un turku pussargs Arda Turans.

Tikmēr uz kopvērtējuma trešo vietu pakāpās pašreizējā čempionvienība Madrides Real, kas ar 2:1 (1:0) izbraukumā svētdien uzvarēja Levante komandu.

Mača 21.minūtē viesus vadībā izvirzīja portugālis Krištianu Ronaldu, bet 62.minūtē 1:1 panāca uzbrucējs Anhels Rodrigess. Panākumu Real komandai sešas minūtes pirms cīņas beigām nodrošināja jaunais uzbrucējs Alvaro Morata.

Kopvērtējumā pēc 11 kārtām pirmo vietu ar 31 punktu ieņem Barcelona komanda, kas kā vienīgā turnīrā cīnās bez zaudējumiem. Atletico kontā 28 punkti, bet Real vienība iekrājusi 23 punktus.

Šilovs: Nevarēju pievilt komandas biedrus

Latvijas vārtsargs Artūrs Šilovs, aizvadot ceturto spēli Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņā, centies parādīt savu labāko sniegumu, lai nepieviltu komandas biedrus, sarunā ar Zie...