Rīgā +4 °C
Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

papildināta - FK Ventspils palielina pārsvaru pār Liepājas metalurgu

LMT futbola virslīgā 23.kārtas centrālajā spēlē Liepājas metalurga futbolisti savā laukumā ar 1:2 (1:1) zaudēja turnīra līderiem FK Ventspils komandai. Ventspilnieki līdz ar to palielinājuši pārsvaru pār tuvākajiem sekotājiem līdz deviņiem punktiem, bet liepājnieki turnīra tabulā noslīdējuši uz trešo vietu, palaižot priekšā Skonto futbolistus, kas ar 2:1 (2:0) pārspēja FK Rīga futbolistus. Daugavpils klubu derbijā Dinaburg nospēlēja neizšķirti 3:3 (1:1) ar Daugavu

Līdz virslīgas turnīra beigām cīņā par 1.-6.vietu atlikušas piecas kārtas.

Liepājā jau 2.minūtē viesu aizsargi un vārtsargs Vaņins ar milzu pūlēm nosargāja savus vārtus pēc bīstama liepājnieku uzbrukuma. Taču jau piecas minūtes vēlāk Metalurgs izvirzījās vadībā. Pēc brīvsitiena izspēles Vaņins nenoturēja bumbu, un Fereira raidīja to vārtu tīklā.

Lai atspēlētos virslīgas līderiem bija nepieciešamas 15 minūtes, kad Mentešašvili un Butrika saspēli ar precīzu sitienu pabeidza Koļesņičenko – 1:1. Puslaika beigās pēc skaista Butrika tālšāviena “šķērītē” bumbu no tukšiem liepājnieku vārtiem izsita viens no aizsargiem.

Aktīvs uzbrukuma futbolists laukumā turpinājās arī pēc pārtraukuma, un bīstamas situācijas regulāri izveidojās pie abiem vārtiem. Puslaika vidū iniciatīvu arvien vairāk uzņēmās Liepājas metalurga futbolisti, tomēr sīko neprecizitāšu dēļ gūt svarīgos vārtus viņiem tā arī neizdevās. Vēl vairāk – pamatlaika pēdējā minūtē pretuzbrukumā pēc Vīta Rimkus piespēles uzvaru Ventspils futbolistiem panāca Mihails Ziziļevs.

Rīgā, pateicoties Alekseja Višņakova un Edgara Jankauska gūtajiem vārtiem, Skonto jau pirmajā puslaikā ieguva divu vārtu pārsvaru un svinēja uzvaru, kas viņiem ļāva apsteigt Liepājas metalurgu un izvirzīties turnīra tabulas otrajā vietā. FK Rīga labā vārtus spēles beigās guva Vladimirs Žavoronkovs.

Spēlē Daugavpilī pirmā puslaika beigās dažu minūšu laikā ar gūtiem vārtiem apmainījās Valērijs Afanasjevs (Daugava) un Nikolajs Rindjuks (Dinaburg). Otrā puslaika pašā sākumā Dinaburg komandu vadībā izvirzīja Dmitrijs Kozlovs, taču Vladislavs Gabovs 20 minūtes vēlāk vēlreiz panāca neizšķirtu. 15 minūtes līdz beigām savus otros vārtus spēlē guva Rindjuks, taču pamatlaika pēdējā minūtē Gabovs izlīdzināja rezultātu trešo reizi spēlē.

Nākamajā kārtā 4.oktobrī savā starpā tiksies FK Rīga un Dinaburg, Daugava un FK Ventspils, kā arī Liepājas metalurgs un Skonto.

Turnīrā par 7.-10.vietu FK Jūrmala uzvarēja Rēzeknes Blāzmu 2:1 (0:1), abus vārtus gūstot spēles pēdējās 10 minūtēs.

LMT virslīga futbolā

Liepājas metalurgs - FK Ventspils 1:2 (1:1)

Fereira (8.) – Koļesņičenko (23.), Ziziļevs (90.)

Dinaburg - Daugava 3:3 (1:1)

Rindjuks (41., 76.), Kozlovs (46.) – Afanasjevs (39.), Gabovskis (66., 90.)

FK Rīga - Skonto 1:2 (0:2)

Žavoronkovs (87.) – Višņakovs (10.), Jankausks (26.)

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...