Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

papildināta - Latvijas futbolisti svin pārliecinošu uzvaru Luksemburgā

Latvijas futbola valstsvienība Pasaules kausa izcīņas kvalifikācijas turnīra Eiropas 2.grupas kārtējā spēlē izbraukumā ar 4:0 (1:0) pārliecinoši pieveica Luksemburgu. Vārtus viesu labā guva Ģirts Karlsons, Aleksandrs Cauņa, Aleksejs Višņakovs un Andrejs Perepļotkins.

Turnīra tabulā ar septiņiem punktiem piecās spēlēs Latvijas valstsvienība ieņem ceturto vietu.

Trešdien abas komandas otro reizi tiksies Rīgā.

Spēle pagāja ar negaidīti lielu viesu pārsvaru. Jau pirmajās desmit minūtēs Latvijas futbolisti izveidoja trīs reālas vārtu gūšanas iespējas.

4.minūtē ar brīvsitienu mājinieku vārtus apdraudēja Žigajevs, tomer mājinieku vārtsargs Žubērs ne bez pūlēm bumbu atvairīja.

Sešas minūtes vēlāk bumba trāpīja pa Luksemburgas vārtu pārliktni – atrazdamies ar muguru pret vārtiem, sitienu spēja izdarīt Verpakovskis. Bet Ivanova atkārtoto raidījumu ar galvu no vārtiem izsita mājinieku aizsargs. Jau nākamajā uzbrukumā mazliet virs vārtiem sita Karlsons.

Puslaika vidū Latvijas futbolistiem teritoriālo pārsvaru izdevās realizēt. 23.minūtē pēc Žigajeva brīvsitiena Ģirts Karlsons apsteidza aizsargu un kritienā ar galvu raidīja bumbu vārtu tīklā – 1:0.

Desmit minūtes vēlāk Latvijas futbolistiem mazliet pietrūka līdz otro vārtu guvumām, turklāt atkal pēc standartsituācijas – šoreiz stūra sitiena – izpildes. Līdz bumbai mazliet neaizstiepās Kļava. Tūlīt pēc tam bīstamai Karlsona piespēlei gar mājinieku vārtiem neatradās adresāts.

Pie Vaņina vārtiem patiešām bīstamas situācijas pirmajā puslaikā neizveidojās.

Otrajā puslaikā vēl nebija nospēlētas trīs minūtes, kad rezultāts kļuva 2:0. Luksemburgas izlases aizsarga pavirši atsisto bumbu ar lielisku sitienu vārtu apakšējā stūrī trieca Aleksandrs Cauņa.

Tuvojoties puslaika vidum, Luksemburgas futbolisti sāka uzbrukt mazliet vairāk, taču līdz bīstamiem sitieniem pa Vaņina vārtiem nenonāca.

71.minūtē pretuzbrukumā pēc tālas Koļesņičenko piespēles nesen uzmainītais Aleksejs Višņakovs cīņā ar mājinieku vārtsargu un aizsargu izrādījās ātrāks un veiklāks – 3:0.

Spēles izskaņā Koļesņičenko asistēja arī ceturto vārtu guvumā. Vārtus ar galvu guva Andrejs Perepļotkins.

Divās pārējās 2.grupas spēlēs sestdien tiekas Moldova un Šveice, kā arī Izraēla un Grieķija.

(papildināta ar pārējo 2.grupas spēļu rezultātiem)

LASI VĒL

Starkovs sola nopietnu gatavošanos atbildes spēlei pret Luksemburgu

Šveices futbolisti izbraukumā uzvar Moldovu

PK kvalifikācijas turnīra spēles un turnīra tabulas

Pasaules kausa kvalifikācija, 2.grupa

Luksemburga – Latvija 0:4 (0:1)

Vārti: Karlsons (23.), Cauņa (47.), Višņakovs (71.), Perepļotkins (86.)
Latvija: Vaņins, Kļava, Ivanovs, Gorkšs, Kačanovs, Žigajevs (Višņakovs, 66.), Astafjevs, Koļesņičenko, Cauņa (Rubins, 77.), Verpakovskis (Perepļotkins, 72.), Karlsons.
Brīdināti: Bensi, Hofmans – Žigajevs.
Galvenais tiesnesis: Marks Vitbijs (Velsa)

Moldova – Šveice 0:2 (0:1). Frejs (33.), Fernandess (90.+2).
Izraēla – Grieķija 1:1 (0:1). Golans (55.) – Geks (42.).

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...