Rīgā +19 °C
Ceturtdiena, 2. maijs
Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Pasaules kausa īpašniece Vācija mača izskaņā paglābjas no zaudējuma Austrālijai

Uz maiņu iznākušā uzbrucēja Lukaša Podoļska vārti deviņas minūtes pirms mača pamatlaika beigām trešdien glāba Vācijas futbola izlasi no zaudējuma pārbaudes spēlē pret Āzijas čempioniem Austrālijas valstsvienību.Aizvadītajā pārbaudes spēlē Vācija savās mājās cīnījās neizšķirti 2:2 (1:1) ar Austrālijas komandu.

Mača rezultātu 17.minūtē atklāja Vācijas rindās spēlējošais Marko Reiss, taču pēc tam divus vārtus guva Austrālijas futbolisti - Mails Džedineks un Džeimss Troisi. Āzijas čempioni bija vadībā līdz pat spēles 81.minūtei, kad pirms astoņām minūtēm izgājušais Podoļskis guva vārtus Vācijas labā un panāca neizšķirtu.Izlases rindās Podoļskis 122 spēļu laikā kopā guvis 48 vārtus.Spēles sākumā tika ieturēta minūte klusuma, pieminot aviokatastrofas upurus, kas šonedēļ Alpos gājuši bojā Vācijas zemo cenu lidsabiedrības Germanwings lidmašīnas avārijā.Austrālijas galvenais treneris Grieķijā dzimušais Ange Postekoglu ir lepojas ar spēlētājiem ne tikai sasniegtā rezultāta dēļ. "Visu pirmo puslaiku uzbrukām ļoti bīstami, labi aizvadījām spēli."Vācija Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā ar septiņiem izcīnītajiem punktiem atrodas otrajā vietā D apakšgrupā, atpaliekot no līderiem poļiem par trīs punktiem. Vācijas valstsvienības galvenais treneris Joahims Lēvs vēlas sagaidīt labāku sniegumu nākamajā turnīra mačā pret Gruziju."Spēle bija visai drudžaina," atzina Lēvs. "Ja pirmajā puslaikā aizvadījām labu maču, otrajā spēles daļā pietrūka skaidrības."Vācija maču aizvadīja bez sava nomināli pirmā vārtsarga, valsts čempionvienības Bayern rindās spēlējošā vārtsarga Manuela Noiera, bet viņa komandas biedrs Bastians Šveinšteigers palika uz rezervistu soliņa.Tikmēr citā pārbaudes mačā Dānijas valstsvienība ar 3:2 (1:1) savās mājās spēles kompensācijas laikā izrāva uzvaru pār ASV izlasi. Visus trīs vārtus dāņiem guva Niklass Bendtners. Savukārt Skotijā notikušajā duelī mājinieki ar 1:0 (0:0) pārspēja Ziemeļīrijas komandu, vienīgos vārtus 85.minūtē gūstot Kristofam Berrā.

Gaida pēdējo papildinājumu

Eiropā spēlējošajiem izlases kandidātiem sezona klubos ir beigusies, un sastāvs sāk iezīmēties.