Rīgā +18 °C
Pirmdiena, 16. septembris
Asja, Asnate, Dāgs

Ronaldu gūst 900.vārtus profesionālajā karjerā, palīdzot Portugālei pieveikt Horvātiju

Portugāļu futbola zvaigzne Krištianu Ronaldu ceturtdien guva savus 900.vārtus profesionālajā karjerā, palīdzot valstsvienībai UEFA Nāciju līgas mačā ar 2:1 (2:1) savā laukumā pārspēt Horvātiju.

39 gadus vecais Ronaldu izlases rindās aizvadīja savu 213.spēli un guva 131.vārtus, abos rādītājos esot pasaules rekordists.

Portugāļi A līgas spēlē vadībā izvirzījās pēc Djogu Dalota precīzā sitiena septītajā minūtē, bet 34.minūtē Ronaldu panāca 2:0. Savukārt 41.minūtē Dalots bumbu ieraidīja savos vārtos.

Ronaldu profesionālās karjeras laikā guvis 450 vārtus Madrides "Real" kluba rindās, 145 - Mančestras "United" kreklā, 131 - izlasē, 101 - Turīnas "Juventus" rindās, 68 - "Al-Nassr" sastāvā, kā arī piecus vārtus "Porto" sastāvā.

Citā A līgas mačā Polija viesos ar 3:2 (2:0) pārspēja Skotiju, vienus vārtus gūstot veterānam Robertam Levandovskim, bet pa reizei izceļoties Sebastjanam Šimaņskim un Nikolam Zaļevskim, kurš kompensācijas laika septītajā minūtē realizēja 11 metru soda sitienu. Mājiniekiem skotiem vārtus guva Billijs Gilmors un Skots Maktominejs.

Vēl A līgā Dānija ar 2:0 (0:0) apspēlēja Šveici, bet Serbija mājās spēlēja neizšķirti ar Eiropas čempioni Spāniju - 0:0 (0:0).

Savukārt C līgā igauņi mājās ar 0:1 (0:0) piekāpās Slovākijai, zviedri viesos ar 3:1 (0:0) pieveica Azerbaidžānu, Ziemeļīrijas futbolisti ar 2:0 (2:0) pārspēja Luksemburgas valstsvienību, bet neizšķirti 0:0 (0:0) cīnījās Baltkrievija un Bulgārija.

Tikmēr D līgas vienīgajā mačā Sanmarīno ar 1:0 (0:0) savā laukumā uzvarēja Lihtenšteinu, izcīnot pirmo uzvaru vēsturē oficiālajos turnīros. Vienīgos vārtus mājinieku labā guva 19 gadus vecais Niko Sensori.