Rīgā +18 °C
Otrdiena, 30. aprīlis
Liāna, Lilija

Spānijas futbolistes pirmo reizi iekļūst Pasaules kausa finālā

Spānijas sieviešu futbola izlase otrdien Pasaules kausa pusfinālā ar 2:1 (0:0) pārspēja Zviedrijas valstsvienību un pirmo reizi vēsturē sasniedza finālu.

Dramatiskā pusfināla mačā visi vārti tika gūti pamatlaika izskaņā - 81.minūtē spānietes vadībā izvirzīja Salma Paraljuelo, 88.minūtē Zviedrijas izlase pēc Rebekas Blumkvistas precīzā sitiena panāca neizšķirtu, tomēr Spānija spēja triumfēt, pateicoties Olgas Karmonas Garsijas gūtajiem vārtiem minūti vēlāk.

Spānijas sieviešu futbola izlase Pasaules kausa finālturnīrā spēlē vien trešo reizi. 2015.gadā spānietes neizkļuva no apakšgrupas, bet iepriekšējā čempionātā 2019.gadā sasniedza astotdaļfinālu.

Tikmēr Zviedrijas izlase startējusi visos astoņos iepriekšējos turnīros, trīs reizes tiekot pie bronzas godalgām un reizi sasniedzot finālu, 2003.gadā tajā piekāpjoties Vācijas futbolistēm.

Finālā Spānijas izlases pretinieces būs mājinieces austrālietes vai Eiropas čempiones Anglijas futbolistes. Šis pusfināla mačs tiks aizvadīts trešdien Sidnejā.

Cīņa par bronzas medaļām Brisbenā norisināsies 19.augustā, bet 20.augustā Sidnejā tiks noskaidrotas Pasaules kausa uzvarētājas.

Futbolistes par Pasaules kausa trofeju cīnās devīto reizi, šogad pirmo reizi piedaloties 32 komandām.

2023.gada Pasaules kausa finālturnīrs no 20.jūlija līdz 20.augustam norisinās Austrālijā un Jaunzēlandē.

Pirms četriem gadiem Francijā notikušā finālturnīra finālā ASV ar 2:0 uzvarēja Nīderlandi un ceturto reizi svinēja panākumu šajā turnīrā, izcīnot trofeju otro reizi pēc kārtas. Divreiz meistarsacīkstēs uzvarējusi Vācija, bet pa vienam titulam ir Norvēģijai un Japānai.