Tobers gūst vārtus jau otrajā pārbaudes spēlē pēc kārtas

Talantīgais Latvijas izlases futbolists Kristers Tobers piektdien pārbaudes spēlē guva savus otros vārtus Polijas komandas Gdaņskas Lechia sastāvā.

"Lechia" ar 2:1 (0:1) uzvarēja Slovākijas komandu "Sered".

Šo spēli Polijas klubs aizvadīja ar vairākiem jaunajiem futbolistiem sastāvā, bet starp viņiem bija redzami arī pieredzes bagātākie Zlatans Alermerovičs un Macejs Gajoss.

Slovākijas klubs pirmā puslaika 38.minūtē izvirzījās vadībā, vārtus gūstot Senadam Jarovičam. Izlīdzinājumu mača 54.minūtē panāca tieši Tobers, kurš soda laukumā izmantoja vārtsarga kļūdu un raidīja bumbu vārtu tīklā, gūdams savus otros vārtus jaunajā klubā.

Uzvaru Polijas klubam izrāva portugālis Flavio Paišo, kurš bija precīzs sešas minūtes līdz pamatlaika beigām.

"Lechia" komandai tā bija pēdējā pārbaudes spēle Turcijā, un naktī uz sestdienu komanda jau atgriezīsies Polijā.

Pirms trim dienām Tobers guva vārtus spēlē pret Krievijas premjerlīgas klubu Maskavas "Dinamo".

"Lechia" iepriekš turnīrā ar 3:0 uzvarēja Vācijas klubu Firtas "Greuther", tālāk sekoja zaudējums ar 0:1 pret Bulgārijas komandu Stara Zagoras "Beroe", bet ar šādu pašu rezultātu kapitulēts arī vēl vienai Krievijas vienībai Kazaņas "Rubin".

Tobers līdz Polijas čempionāta sezonas beigām tiks izīrēts no "Liepājas" komandas, bet vienošanās paredz arī iespēju izpirkt jaunā futbolista līgumu.

2019.gadā Tobers aizvadīja tikai savu otro sezonu virslīgā un tajā viņš "Liepājas" sastāvā 28 spēlēs guva trīs vārtus. Tāpat viņš devās laukumā četrās UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas spēlēs.

Tobers tikai pērn debitēja Latvijas izlasē, kurai palīdzējis sešās Eiropas čempionāta kvalifikācijas spēlēs. Viņš spēlējis arī dažāda vecuma Latvijas jaunatnes izlasēs.

"Lechia" ar 30 punktiem 20 spēlēs ekstraklasē ieņem septīto vietu. Iepriekšējā sezonā Gdaņskas komanda bija trešā, kas vasarā ļāva piedalīties UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas otrajā kārtā, kur tika atzīts Dānijas kluba "Brondby" pārākums.