Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

UEFA Superkausu iegūst Madrides Real

Par UEFA Superkausa ieguvējiem trešdien Helsinkos kļuva Madrides "Real" futbolisti.

Čempionu līgas pērnās sezonas uzvarētāja Madrides "Real" ar 2:0 (1:0) uzvarēja UEFA Eiropas līgas čempioni no Vācijas Frankfurtes "Eintracht".

Frankfurtes vienības pussargs Daiči Kamada 14.minūtē nokļuva aci pret aci ar "Real" vārtsargu Tibo Kurtuā un sita vārtu labajā apakšējā stūrī, taču vārtsargs bumbu atvairīja.

Trīs minūtes vēlāk "Real" uzbrucējs Vinisiuss Žuniors bumbu raidīja vārtu labajā apakšējā stūrī, taču pretinieku spēlētājs bumbu atvairīja.

Vārti tika gūti 37.minūtē. Vispirms Vinisiusa sitienu Vācijas komandas vārtsargs Kevins Traps atvairīja, bumbai pēc tam atsitoties pret pārliktni, bet pēc Tonija Krosa izpildītā stūra sitiena Kazemiru ar galvu bumbu pāradresēja Davidam Alabam, kurš to iesita vārtos, - 1:0 "Real" labā.

41.minūtē pēc vēl vienas Krosa piespēles vārtus varēja gūt Karims Benzemā, taču bumba pēc viņa sitiena lidoja nedaudz garām vārtu kreisajam stūrim.

55.minūtē pēc bumbas centrējuma soda laukumā pie tās pirmais tika Žuniors, taču viņa raidījumu vārtu vidū atvairīja Traps.

61.minūtē ar patālu sitienu pa pārliktni trāpīja Kazemiru.

64.minūtē viena no retajām vārtu gūšanas iespējām bija "Eintracht". Ansgars Knaufs devās soda laukumā, taču sitiens vārtu labajā apakšējā stūrī sanāca vājš, un Kurtuā bumbu tvēra.

Jau nākamajā uzbrukumā pretējiem vārtiem Žuniors pa kreiso pusi nokļuva līdz soda laukumam, iedriblēja tajā un piespēlēja bumbu Benzemā, kurš metru iekš soda laukuma raidīja bumbu vārtu kreisajā stūrī. Bumba skāra vārtsarga Trapa labo roku, taču kavēt vārtu zaudējumu Frankfurtes komandas vārtuvīrs nespēja.

Latvijas Futbola federācijas (LFF) ģenerālsekretāram Arturam Gaidelam šajā spēlē bija uzticēti UEFA delegāta pienākumi.

Abas komandas kādā no Eiropas klubu turnīriem tikās pirmo reizi kopš 1960.gada Eiropas kausa fināla, kurā "Real" futbolisti izcīnīja savu piekto titulu pēc kārtas, uzvarot ar 7:3.

Šī bija pirmā reize, kad Somija uzņēma kādu no Eiropas klubu turnīru izšķirošajiem mačiem. 2009. gadā šajā valstī risinājās Eiropas čempionāta finālturnīrs sievietēm.

"Real" panākumiem bagātāko Superkausa komandu vidū panāca "Barcelona" un "AC Milan". Visas trīs tagad ir uzvarējušas pa piecām reizēm.

Pērn UEFA Superkausā pēcspēles sitienu sērijā Londonas "Chelsea" pārspēja Spānijas "Villareal".