Piektdiena, 17. maijs
Umberts, Herberts, Dailis

Vaņins Šveices augstākajā līgā atgriežas ar sauso uzvaru

Latvijas futbola izlases vārtsargs Andris Vaņins svētdien nostāvēja sausā savā atgriešanās mačā Šveices augstākajā līgā, palīdzot Zurich komandai viesos ar 2:0 (1:0) uzvarēt Cīrihes Grasshoppers.

Cīrihes vienības kapteinis Vaņins, kā ierasts, laukumā bija visas 90 minūtes, bet uzvarētājiem abus vārtus iesita ganietis Rafaels Dvamena.

Kā zināms, Vaņins pēc līguma pārtraukšanas ar Sion komandu iepriekšējā vasarā pievienojās Zurich vienībai, kas bija izkritusi uz valsts otro līgu. Pagājušajā sezonā viņš droši palīdzēja tai atgriezties spēcīgākajā čempionātā, kur līdz ar to Vaņins svētdien aizvadīja pirmo spēli pēc vairāk nekā gada pārtraukuma.

Zurich klubs, kas dibināts 1896.gadā, par Šveices čempionu kļuvis 12 reizes, tomēr iepriekšējo reizi tas notika 2009.gadā, kamēr par Šveices kausa ieguvēju tas kļuva vēl pērn.

Lai arī vēl 2015.gadā Zurich komanda augstākajā līgā izcīnīja bronzas medaļas, jau gadu vēlāk tā palika pēdējā starp desmit vienībām un bija spiesta atstāt stiprāko sabiedrību.

Pašlaik 37 gadus vecais Vaņins arī pagājušajā sezonā bija ļoti stabils Zurich pamatvārtsargs. Viņš pērn ar Zurich parakstīja trīs gadu līgumu.