Piektdiena, 11. oktobris
Silva, Monta, Tince

Dinamo piedzīvo apkaunojošu sakāvi Podoļskā (+VIDEO)

Rīgas Dinamo trešdien viesos piedzīvoja smagu zaudējumu pret pieticīgo Podoļskas Vitjaz komandu - 2:6 (0:1; 2:0; 4:1), tādējādi 2014.gadā turpinot spēlēt pēc grafika zaudējums-uzvara. Pirmo reizi sezonā nomainīts tika_ Dinamo _pamatvārtsargs Mīkaels Telkvists, kurš vārtus atstāja 43.minūtē pēc ceturtās ielaistās ripas. Kritisks rīdziniekiem bija trešā perioda ievads, kad 195 sekunžu laikā nācās zaudēt trīs vārtus. Zīmīgi, ka Vitjaz ar šo panākumu pārtrauca deviņu zaudējumu sēriju.

Dinamo labā vārtus guva Lauris Dārziņš un Mārtiņš Cipulis, bet mājiniekiem divreiz izcēlās Maksims Afinogenovs; pa reizei - Vjačeslavs Soloduhins, Antons Koroļovs, Aleksandrs Vasiļejevs un Aleksandrs Makejevs.

Pēc 47 spēlēm Dinamo rēķinā ir 80 punkti un 6.vieta Rietumu konferencē. Piektdien viesos jāspēlē pret divkārtējiem Gagarina kausa ieguvējiem Maskavas Dinamo ar Mārtiņu Karsumu ierindā. Maskavieši trešdien pēcspēles metienos ar 2:1 pārspēja citu Krievijas galvaspilsētas klubu CSKA, latvietim spēles 54.minūtē panākot izlīdzinājumu. Karsumam tie bija 17. vārti šosezon.

Dārziņam pirmie pēc atgriešanās

Spēles ievads Podoļskā aizritēja ar zināmu Dinamo pārsvaru, tomēr ātri atklāt rezultātu neizdevās. Mača 5.minūtē piešķirtais abpusējais noraidījums par rupjību nekādas izmaiņas uz tablo arīdzan neatnesa. Spēles 12.minūtē dinamieši beidzot pārsvaru pārvērta gūtos vārtos - ar teicamu reidu pretinieku zonā ielauzās Lauris Dārziņš un pārspēja šajā epizodē neveiksmīgi nospēlējušo Ivanu Ļisutinu. Dārziņam pirmi vārti pēc atgriešanās Rīgas klubā! Atlikušajā laikā pirmajā periodā dinamieši pilnībā kontrolēja spēles gaitu un, lai gan pašā izskaņā teju zaudēja vārtus pretuzbrukumā, pirmās 20 minūtes noslēdza ar 1:0 savā labā.

Otrās trešdaļas ievadā Vitjaz rezultātu izlīdzināja, kad vairākumā starp Telkvista kājsargiem ripu raidīja Vjačeslavs Soloduhins. Mājiniekiem bija nepieciešamas vien 35 sekundes, lai realizētu viena vīra pārsvaru pēc Kaila Vilsona noraidījuma. Vārtu guvums manāmi aktivizēja mājinieku hokejistus, kuri zaudējuši pēdējās deviņās spēlēs. Ofensīvu gan nedaudz piebremzēja abpusējais noraidījums - mājinieku uzbrucējam Maksimam Afinogenovam par klupināšanu, bet Vitālijam Pavlovam par simulāciju. Arī pēc tam Vitjaz laukumā darbojās ar lielāku izdomu un visai drīz Antons Koroļovs izgājienā pārspēja Telkvistu otro reizi. Divas minūtes pirms trešdaļas beigām pirmo vairākumu šajā mačā beidzot nopelnīja dinamieši, taču Ļisutins palika nepārspēts.

Vitjaz noslēdz ar sagrāvi

Trešo trešdaļu Vitjaz atkal sāka ar gūtiem vārtiem, kad pēc kļūdas neitrālajā zonā Afinogenovs pārtvēra ripu un meistarīgi izrēķinajās ar Dinamo aizsardzību un Telkvistu - 1:3. Tikmēr dinamieši spēlēja ar trim maiņām - uz soliņa nosēdināti Aleksandrs Ņiživijs, Marsels Haščāks un Džeimijs Džonsons. Jau mirkli vēlāk Aleksandrs Vasiļejvs pretuzbrukumā guva ceturtos vārtus, situāciju padarot pavisam kritisku. Pirmo reizi sezonā vārt nomainīts tika Telkvists, kura vietā stājās Jakubs Sedlāčeks. Tiesa, Afinogenovs jau ar pirmo metienu lika kapitulēt arī Dinamo čehu vārtsargam un rezultāts uz tablo apkaunojošs - 1:5. Lai gūtu trīs vārtus, mājiniekiem bija nepieciešamas vien trīs minūtes un 15 sekundes. Perioda vidū ar teicamu plaukstas metienu pretuzbrukumā Ļisutinu pārspēja Mārtiņš Cipulis, samazinot mājinieku pārsvaru līdz trim ripām. tiesa, jau visai drīz noraidījums Laviņam un Aleksandrs Makejevs vairākumā pārspēja negatavo Sedlāčeku. Līdz mača beigām rezultāts vairs nemainījās, rīdziniekiem piedzīvojot atkārtoti smagāko sagrāvi sezonā (2:6 bija arī janvāra sākumā Magņitogorskā).

Izbraukuma turpinājumā dinamieši viesosies pie Mārtiņa Karsuma un Maskavas Dinamo (piektdien), divas dienas vēlāk spēlēs Kazaņā ar Ak Bars, bet otrdien gaidāms principiāls duelis ar Pētera Skudras vadīto Ņižņijnovgorodas Torpedo. Pēc tam KHL čempionātā paredzēta 28 dienas ilga pauze saistībā ar Soču olimpiskajām spēlem. Pēdējos četrus KHL regulārā turnīra mačus dinamieši savā laukumā aizvadīs februāra beigās un marta sākumā.

Dinamo treneri mačam Podoļskā pieteica 22 hokejistus – divus vārtsargus, 7 aizsargus un 13 uzbrucējus,izmaiņām skarot gandrīz visus uzbrucēju trijniekus. Vārtus sargāja Mikaels Tellkvists, kuru 43.minūtē nomainīja Jakubs Sedlāčeks.

No izbraukumā līdz atbraukušajiem spēlētājiem trešdien mačam netika pieteikti Salvis Balandīns, Mārtiņš Porejs, Jēkabs Rēdlihs, Roberts Bukarts, Andris Džeriņš un Juris Upītis.

KHL regulārais čempionāts. 2013.gada 22.janvāris. Podoļska, Vitjaz ledus pils.

Podoļskas Vitjaz - Rīgas Dinamo 6:2 (0:1; 2:0; 4:1)

Vārti: 11:50 Dārziņš 0:1; 21:57 Soloduhins (Berdjukovs, Porslands, vair.) 1:1; 36:07 Koroļovs (Porslands, Ivanovs) 2:1; 41:15 Afinogenovs (Makejevs) 3:1; 42:36 Vasiļjevs 4:1; 43:15 Afinogenovs (Ziazovs) 5:1; 48:53 Cipulis (Robinsons) 5:2; 51:12 Makejevs (Afinogenovs, Seļezņovs, vair.) 6:2;

Vārtsargi: Ivans Ļisutins - Mīkaels Telkvists (līdz 42:36), Jakubs Sedlāčeks (no 42:36)

Metieni: 27-31

Soda minūtes: 18-8