Rīgā +4 °C
Svētdiena, 13. oktobris
Irma, Mirga

Dinamo sezonas rezultatīvākajā spēlē uzveic Avtomobilist; Indrašim 2+2

Piecu zaudējumu sēriju KHL regulārajā čempionātā piektdien Liepājā izdevās pārtraukt Rīgas Dinamo hokejistiem, kuri ar 6:3 pārspēja līgas vājāko klubu Jekaterinburgas Avtomobilist. Lieliska spēle Mikam Indrašim, kurš guva divus vārtus un vēl divas reizes palīdzēja to izdarīt partneriem, savukārt ar trim rezultatīvām piespēlēm izcēlās Mārtiņš Karsums. Tikmēr zaudētājiem visus trīs vārtus guva Staņislavs Žmakins. Tā bija pirmā dinamiešu uzvara pamatlaikā kopš 28.septembra, turklāt sešus vārtus šosezon rīdzinieki vēl nebija guvuši.

Dinamo treneri mačam pieteica sešus aizsargus un 13 uzbrucējus; spēlētāju virknējumi piedzīvoja vairākas  izmaiņas. Samainīti tika visi aizsargu pāri, bet malā palika Jēkabs Rēdlihs. Savukārt Rodrigo Laviņš devās laukumā. Uzbrukumā pēc vairāku maču izlaišanas atgriezās Raitis Ivanāns, bet Elvijs Biezais tika pieteikts kā trīspadsmitais uzbrucējs. Vārtu drošība bija uzticēta Mikaelam Tellkvistam, bet viņa dublieris bija Kristers Gudļevskis. Tikmēr pretinieku sastāvā mačam netika pieteikts vārtsargs Kriss Holts, toties spēlēja abi pārējie nenokārtoto vīzu skandālā iesaistītie leģionāri Braņislavs Mezejs un Rastislavs Špirko.

Rīdzinieki sāka ļoti aktīvi un tas ātri atmaksājās - jau 2.minūtē Dinamo tika pie vairākuma un vēl 18 sekundes vēlāk Miks Indrašis no tuvas distances raidīja ripu Lobanova sargātajos vārtos. Mača 5.minūtē bīstamu momentu pie Telkvista vārtiem radīja viesu rezultatīvākais uzbrucējs Simakovs, bet zviedru vārtsargs tika galā ar abiem viņa raidījumiem. Perioda vidū pirmais noraidījums arī Latvijas kluba sastāvā un divas minūtes jāaizstāvas četratā. Mazākumu izdevās izturēt, tomēr brīdi vēlāk jau vienādos sastāvos rezultātu izlīdzināja Staņislavs Žmakins. Otro reizi Dinamo četratā palika pēc Ivanāna noraidījuma, bet viesi par to sodīja bargi: burzmā vārtu priekšā acīgākais izrādījās jau minētais Žmakins, gūstot otrus vārtus dažu minūšu laikā. Dinamo paspēja zaudēto atgūt vēl pirmajās 20 minūtēs, kad pēc spēcīga Krišjāņa Rēdliha tālšāviena ripa mainīja lidojuma virzienu un ielidoja Avtomobilist vārtos - 2:2! Ar šādu rezultātu 1.periods noslēdzās.

Otrā trešdaļa sākās labvēlīgi mājiniekiem, jo jau drīz vien Dinamo ieguva otro skaitlisko vairākumu mačā. Tas gan palika nerealizēts, tomēr rīdzinieku spiediens tikai pieauga. Drīz vien tas atspoguļojās arī uz tablo, kad lieliska izspēle izdevās mūsu vadošajai maiņai - pēc Indraša un Karsuma piespēlēm vārtus guva Džonsons. Tiesa, jau pēc neilga brītiņa otro vārtu autors nopelnīja muļķīgu noraidījumu aiz viesu vārtiem, atstājot komandu mazākumā. Vairākas izdevības bija arī viesiem, tomēr ceturtos vārtus perioda otrajā pusē guva Dinamo - pēc Sotnieka metiena no zilās līnijas ripas lidojuma virzienu vārtu priekšā mainīja Indrašis un 4:2. Drīz vien rīdzinieki nopelnīja kārtējo noraidījumu, mazākumā ļaujot trešos vārtus šajā mačā gūt Žmakinam, kurš izcēlās ar precīzu metienu no ļoti asa leņķa. Perioda pēdējā minūtē asprātīga piespēle ar muguru pret vārtiem izdevās Indrašim, ripa nokļuva pie Pola Šehuras, kurš to pāradresēja Aleksandram Žirū - 5:3! Divu ripu pārsvars pēc spēlētām 40 minūtēm.

Trešā perioda pirmā puse pagāja līdzvērtīgā cīņā, tomēr nedaudz labākas vārtu gūšanas izdevības radīja Avtomobilist. Taču sesto ripu iemeta Dinamo, kad precīzs no tuvas distances bija Šehura. Tādējādi šī spēle kļuva par rezultatīvāko Rīgas klubam šosezon. Atlikušajā laikā rezultātu abas komandas vairs mainīt nespēja, tādējādi mačs noslēdzās ar pāŗliecinošu rīdzinieku uzvaru - 6:3.

Neskatoties uz panākumu, Dinamo ar 20 punktiem 21 spēlē tomēr saglabā pēdējo, 14.vietu Rietumu konferencē - par trim punktiem vairāk ir Maskavas Spartak klubam.

Nu priekšā smags izbraukums pret Rietumu konferences spēcīgākajiem klubiem - pirmdien Maskavā jātiekas ar Gagarina kausa īpašniekiem Dinamo, bet trešdien Sanktpēterburgā spēlēsim ar SKA.

KHL regulārais čempionāts. 2012.gada 26.oktobris. Liepāja, Liepājas metalurgs arēna.

Rīgas Dinamo - Jekaterinburgas Avtomobilist 6:3 (2:2; 3:1; 1:0)

Vārti: 1:26 Indrašis (Galviņš, Karsums, vair.) 1:0; 11:40 Žmakins 1:1; 14:12 Žmakins (Streļcovs, vair.) 1:2; 17:23 K.Rēdlihs 2:2; 26:23 Džonsons (Indrašis, Karsums) 3:2; 32:49 Indrašis (Karsums, Sotnieks) 4:2; 37:36 Žmakins (Streļcovs, vair.) 4:3; 39:13 Žirū (Indrašis, Šehura) 5:3; 47:06 Šehura (Žirū, Šremps) 6:3;

Vārtsargi: Mikaels Telkvists - Jevgēņijs Lobanovs

Metieni: 39-23

Soda minūtes: 8-6

Skatītāji: 2540

Dinamo: Telkvists; Galviņš - Reķis, Laviņš - Cibuļskis,  Sotnieks - K.Rēdlihs; Karsums - Džonsons - Indrašis, Žirū - Šehura - Ņiživijs, Daugaviņš - Džeriņš - Šremps, Ivanāns - Bičevskis - Meija, Biezais.