Rīgā +18 °C
Piektdiena, 3. maijs
Uvis, Gints

Golden Knights titula aizstāvēšanu uzsāk ar uzvaru sērijas pirmajā mačā viesos

Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas pagājušās sezonas čempioni Vegasas Golden Knights titula aizstāvēšanu pirmdien uzsāka ar uzvaru 4:3 (3:2, 1:0, 0:1) viesos pār Dalasas Stars komandu.

Sērijā līdz četrām uzvarām Rietumu konferences ceturtdaļfinālā "Golden Knights" izvirzījās vadībā ar 1-0.

Jau līdz mača devītajai minūtei Marks Stouns vairākumā un Džonatans Maršeso izvirzīja viesus vadībā ar 2:0, uz ko ar precīzu metienu 17.minūtē atbildēja Džeimijs Benns no "Stars". Pirmajā periodā gan tika gūti vēl divi vārti - 18.minūte vēlreiz vairākumā veiksmīgi spēlēja viesi, ar precīzu metienu izceļoties Tomašam Hertlam, bet 19.minūtē Džeisons Robertsons mājiniekiem vienus vārtus atguva.

Otrajā periodā Breidens Maknebs panāca 4:2 viesu labā, kamēr "Stars" turpinājumā spēja atgūt tikai vienus vārtus, mača 52,minūtē panākot Meisonam Māršmentam.

Sērijas otrā spēle turpat Dalasā norisināsies trešdien, pēc kā nākamās divas spēles tiks aizvadītas "Golden Knights" mājvietā.

Tikmēr citā Rietumu konferences ceturtdaļfināla pirmajā mačā Edmontonas "Oilers" savā laukumā rezultatīvā spēlē ar 7:4 (2:0, 2:2, 3:2) pieveica Losandželosas "Kings" vienību.

Mājinieku rindās Zeks Haimans izcēlās ar trim gūtiem vārtiem jeb "hat trick" un rezultatīvu piespēli, piecas rezultatīvas piespēles atdeva Konors Makdeivids, četras - Evans Bušārs, bet 1+1 savā kontā ierakstīja Ādams Hendriks un Leons Draizaitls. Vēl pa vārtiem guva Vorens Fogels un Raiens Ņūdžents-Hopkinss.

Viesu rindās 1+1 Adrianam Kempem, bet vēl pa reizei precīzi meta Trevors Mūrs, Maikijs Andersons un Pjērs-Liks Dibuā.

Trešdien sērijas otrā spēle vēlreiz tiks aizvadīta Edmontā, bet nākamie divi mači piektdien un svētdien risināsies Losandželosā.

Tikmēr Austrumu konferences ceturtdaļfinālā pie otrās uzvaras divās spēlēs pirmdien tika Karolīnas "Hurricanes", kas savā laukumā atspēlēja trīs vārtu deficītu un ar 5:3 (0:2, 1:1, 4:0) pārspēja Ņujorkas "Islanders" vienību.

Līdz spēles 24.minūtei Kails Palmjēri, Bo Horvats un Anders Lī panāca 3:0 "Islanders" labā, taču mājinieki spēja atspēlēties un panākt 2-0 sērijā.

Otrā perioda 14.minūtē Teuvo Teravainens vairākuma guva mājinieku pirmos vārtus, bet trešās trešdaļas pēdējās desmit minūtēs viesu vārtos lidoja vēl četras ripas - 2:3 spēles 51.minūte panāca Sets Džārvis, bet 58.minūtē 11 sekunžu laikā Sebastjans Aho un Džordans Martinuks jau ar 4:3 vadībā izvirzīja "Hurricanes". Pēdējos vārtus, ripu raidot jau tukšā viesu cietoksnī, guva Džeiks Gencels 60.minūtē.

Sērijas nākamie divi mači tiks aizvadīti Ņujorkā ceturtdien un sestdien.

Savukārt vēl vienā Rietumu konferences duelī Toronto "Maple Leafs" spēja panākt sērijā 1-1 pret Bostonas "Bruins" komandu.

Bostonā notikušajā mačā mājinieki piekāpās ar 2:3 (2:1, 0:1, 0:1), lai gan divas reizes mača gaitā bija vadībā.

Spēles 11.minūtē Morgans Gīkijs vairākumā izvirzīja "Bruins" vadībā ar 1:0, uz ko ar trāpīgu raidījumu jau 14 sekundes vēlāk atbildēja Makss Domi no "Maple Leafs". Pirmo periodu savā labā tomēr noslēdza mājinieki, precīzam deviņas sekundes pirms pārtraukuma esot Davidam Pastrņākam.

Otrā perioda izskaņā Džons Tavaress vairākumā rezultātu izlīdzināja, bet uzvaru "Maple Leafs" nodrošināja Ostona Metjūza precīzais raidījums 53.minūtē.

Sērijas nākamās divas spēles trešdien un sestdien tiks aizvadītas Toronto, bet Bostonā sērija atgriezīsies 30.aprīlī.

Iepriekšējā sezonā Stenlija kausa izcīņas finālsērijā Vegasas "Golden Knights" ar 4-1 pārspēja Floridas "Panthers", latviešu uzbrucējam Teodoram Bļugeram vegasiešu sastāvā kļūstot par Stenlija kausa ieguvēju.