Ceturtdiena, 2. maijs
Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Lightning ar Gudļevski rezervē panāk izlīdzinājumu Austrumu konferences finālsērijā

Latvijas vārtsargs Kristers Gudļevskis piektdien tika pieteikts Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas Austrumu konferences finālsērijas mačam, kurā Tampabejas Lightning komanda izcīnīja uzvaru un panāca izlīdzinājumu sērijā.Aizvadītajā mačā pagājušās sezonas līgas fināliste Lightning ar rezultātu 4:3 (2:0, 2:0, 0:3) savā laukumā piekāpās Pitsburgas Penguins vienībai, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 2-2.

Gudļevskis šajā mačā bija rezerves vārtsargs aiz krieva Andreja Vasiļevska, kurš spēja tikt galā ar 35 no 38 pretinieku metieniem un tika nosaukts par dueļa trešo spožāko zvaigzni.Pirmajos divos periodos Lightning hokejisti izvirzījās vadībā ar 4:0 - pa reizei izcēlās Raiens Kelehens, Andrejs Šustrs, Džonatans Druēns un Tailers Džonsons.Turpinājumā Penguins veica vārtsargu maiņu un Meta Mareja vietā laukumā izgāja Marks Andrē Flerī, kurš smadzeņu satricinājuma dēļ nebija spēlējis kopš 31.marta. Viņš palika nepārspēts, atvairot visus septiņus metienus, turklāt Penguins spēja atspēlēt trīs vārtus, precīzi metot Filam Keselam, Jevgēņijam Malkinam un Krisam Kunicam."Pirmos divus periodus aizvadījām tiešām labi," stāstīja Lightning zviedru aizsargs Viktors Hedmans. "Trešā trešdaļa bija nedaudz nervoza, tomēr nav nozīmes veidam, kādā gūta uzvara."Vasiļevskis 13 no pretinieku metieniem atvairīja arī trešajā periodā, kad Penguins izmisīgi centās atspēlēties.Jau ziņots, ka Lightning pamatvārtsargs Bens Bišops sērijas pirmā mača pirmajā periodā iedzīvojās savainojumā. Turpinājumā viņa vietā vārtos stājās Vasiļevskis, palīdzot komandai izcīnīt uzvaru ar 3:1, bet Gudļevskis tika pieteikts mačam kā rezerves vārtsargs.Nākamajās divās spēlēs Lightning zaudēja, bet tagad atkal tikusi pie panākuma.Lighnting vēsta, ka Bišopa trauma nav nopietna un viņš "kuru katru dienu" varētu atgriezties ierindā, tomēr, kā jau Stenlija kausa izcīņā ierasts, plašāk vārtsarga savainojums netiek komentēts.Austrumu konferences sērijas piektā spēle svētdien paredzēta Penguins laukumā.Jau ziņots, ka Rietumu konferences finālsērijā pašlaik Sanhosē Sharks ar rezultātu 2-1 ir vadībā pret Sentluisas Blues.

Gudļevskis ceturtdien pievienosies Latvijas izlasei

Vārtsargs Kristers Gudļevskis papildinās Latvijas vīriešu hokeja izlases rindas ceturtdien, bet no trešdienas kopā ar valstsvienību vairs netrenējas vārtsargs Ivars Punnenovs un uzbrucējs Toms Anders...