Rīgā +22 °C
Ceturtdiena, 20. jūnijs
Rasa, Rasma, Maira

Oilers hokejisti pirmo reizi kopš 2006. gada sasniedz Stenlija kausa finālu

Edmontonas Oilers svētdien pirmo reizi kopš 2006.gada sasniedza Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa izcīņas finālu, kurā tiksies ar Floridas Panthers.

Rietumu konferences fināla sestajā mačā "Oilers" savā laukumā ar 2:1 (2:0, 0:0, 0:1) pārspēja Dalasas "Stars" un sērijā līdz četrām uzvarām guva panākumu ar 4-2.

Pirmajā trešdaļā laukuma saimnieki panāca 2:0 pēc diviem realizētiem vairākumiem. Vispirms mača piektajā minūtē mājiniekus vadībā izvirzīja Konors Makdeivids, bet nepilnas 11 minūtes vēlāk pārsvaru dubultoja Zeks Haimans.

Trešā perioda vidū Dalasas vienībai izdevās samazināt deficītu, precīzam esot Meisonam Maršmentam, taču turpinājumā vārti vairs netika gūti, laukuma saimniekiem nodrošinot uzvaru sērijā.

"Oilers" vārtu sargāja Stjuarts Skiners, kurš tika galā ar 34 pretinieku metieniem, kamēr otrā laukuma pusē Džeiks Otindžers atvairīja astoņas no desmit mestajām ripām.

Edmontonas vienība sasniedza Stenlija kausa finālu pirmo reizi kopš 2006.gada, kad finālsērijā ar 3-4 piekāpās Karolīnas "Hurricanes".

Austrumu konferences finālā Floridas "Panthers" ar 4-2 pārspēja Ņujorkas "Rangers", otro gadu pēc kārtas nodrošinot vietu Stenlija kausa finālu.

Finālsērijas pirmā spēle Floridā norisināsies sestdien.

Iepriekšējā sezonā Stenlija kausa finālā Vegasas "Golden Knights" ar 4-1 pārspēja Floridas "Panthers".