Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Zemgales/LBTU hokejisti kā pirmie iekļūst OHL finālā

Zemgale/LBTU pirmdien Rīgā svinēja uzvaru Optibet Hokeja līgas (OHL) pusfināla ceturtajā spēlē, iekļūstot finālā.

"Zemgale"/LBTU uzvarēja Rīgas "Prizmu" ar 8:3 (2:0, 3:2, 3:1), sērijā līdz četrām uzvarām panākot 4-0.

Trešajā minūtē vairākumā vārtus guva Rinalds Vutkevičs, bet devītajā minūtē Kristaps Roķis rezultāta starpību dubultoja.

Otrā perioda 68.sekundē 3:0 vairākumā panāca Renarts Džerods Alksnis, bet 28.minūtē Ričards Bernhards guva ceturtos vārtus - 4:0.

Līdz 37.minūtes vidum Kristers Bormanis mazākumā un Edijs Brahmanis vairākumā divus vārtus atguva - 2:4, bet 12 sekundes līdz perioda beigām 5:2 panāca Gustavs Millers.

50.minūtē Roberts Vītols atjaunoja četru vārtu starpību (6:2). Savukārt mājinieki piecas minūtes un 43 sekundes līdz mača beigām nomainīja vārtsargu, Jāņa Auziņa vietā vārtos stājoties Jānim Sidašam.

Sidašam dodot vietu sestajam laukuma spēlētājam, jelgavnieki ar Patrika Seiļa un Kristapa Kristiņa pūlēm guva divus vārtus mazākumā, panākot 8:2.

Pēdējos vārtus sērijā tomēr guva rīdzinieki, kad 28 sekundes pirms mača beigām izcēlās Roberts Krauklis.

Uzvarētāju vārtos Mariuss Bajaruns-Galejs atvairīja 29 metienus. Mājiniekiem Auziņš tika galā ar 40 no 46 metieniem, bet pa Sidaša sargātajiem vārtiem metieni netika izpildīti.

Pa diviem (1+1) rezultativitātes punktiem uzvarētājiem sakrāja Millers un Roķis.

Otrā pusfinālā Mogo"/LSPA sērijā ar "Kurbadu" ir vadībā ar 3-0.

Ceturtdaļfinālos "Prizma" ar 3-1 pārspēja Tallinas "Panter" un "Kurbads" ar 3-0 - Hokeja skolu "Rīga".

OHL izslēgšanas turnīrā iekļuva sešas komandas. Ceturtdaļfināls notika līdz trim uzvarām, bet pusfināls un cīņa par OHL kausu un Baltijas čempiontitulu norisināsies līdz četriem panākumiem.

2023./2024.gada sezonā Baltijas čempionātā piedalās Rīgas "Prizma", Hokeja skola "Rīga", Jelgavas "Zemgale"/LBTU, "Mogo"/LSPA un "Kurbads" no Latvijas, "Kaunas City", Elektrēnu "Airwell-Energija", Viļņas "7BET-Hockey Punks" no Lietuvas un Igaunijas klubs Tallinas "Panter".

Pērn par čempioni otro gadu pēc kārtas kļuva "Zemgale"/LBTU, kas finālā līdz četrām uzvarām ar 4-1 pieveica "Mogo"/LSPA.