Rīgā +5 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Arī pasaules hokeja čempionātā būs ceturtdaļfināls Kanāda – Krievija

Līdzīgi kā Vankūveras ziemas olimpisko spēļu turnīrā, arī šāgada pasaules čempionātā jau ceturtdaļfinālā tiksies abas hokeja lielvalstu Kanādas un Krievijas izlases.Tas kļuva zināms otrdien vakarā pēc Krievijas hokejistu pārliecinošās uzvaras 5:0 pār Somiju. Krievi E grupā ieņēma pirmo vietu, bet kanādieši, kuri dažas stundas iepriekš zaudēja Čehijai 2:3, F grupā finišēja tikai ceturtajā vietā.

Kā zināms, Vankūverā krievi principiālajā spēlē cieta negaidīti smagu zaudējumu 3:7.Pārējās ceturtdaļfināla spēlēs ceturtdien sacentīsies Somija un Čehija, Šveice un Vācija, kā arī Zviedrija un Dānija.Krievijas un šāgada EuroHockeyTour uzvarētāju Somijas izlases spēles pirmajā pusē ritēja līdzīga cīņa, taču tad pašreizējie pasaules čempioni 10 sekunžu laikā guva divus vārtus, bet trešās trešdaļas sākumā nepilnas minūtes laikā vēl divus, izšķirot spēles likteni.

Krievijas izlase pasaules čempionātos nav zaudējusi jau 25 spēlēs pēc kārtas.

Ļoti līdzīgs bija arī F grupas divu spēcīgāko komandu Zviedrijas un Šveices spēles scenārijs. Otrā perioda sākumā zviedri jau bija panākuši 3:0, bet trešās trešdaļas sākumā iemeta vēl divas ripas.

Pasaules hokeja čempionāts

E grupa
Krievija – Somija 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Vārti:
16:42 Fjodorovs (Sjomins, Ovečkins, vair.) – 1:0, 33:52 Malkins (Kovaļčuks, Gončars, vair.) – 2:0, 34:02 Kuļomins (Afinogenovs, Aņisimovs) – 3:0, 42:15 Jemeļins (Kovaļčuks) – 4:0, 42:55 Afinogenovs (Kuļikovs) – 5:0
Situācija turnīrā: Krievija 15 p., Somija 9, Vācija 7, Dānija 6, Baltkrievija 5, Slovākija 3.

F grupa
Šveice – Zviedrija 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Vārti
: 3:02 Pējervi-Svensons (Mortensons) – 0:1, 20:48 Harju (Karlsons, Dž.Ēriksons) – 0:2, 23:40 Hedmans (Mortensons) – 0:3, 43:53 Petersons (Dž.Ēriksons) – 0:4, 44:41 Pējervi-Svensons (Mortensons, Nilsons) – 0:5
Situācija turnīrā: Zviedrija 12 p., Šveice 9 p., Čehija 9, Kanāda 6, Norvēģija 6, Latvija 3.