Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Austrijas hokejisti uzvar Ukrainu un atgriežas augstākajā divīzijā

Austrijas hokejisti svētdien Tilburgā (Nīderlande) izšķirošajā spēlē par pirmo vietu I divīzijas turnīrā ar 2:1 pārspēja Ukrainu un izcīnīja ceļazīmi uz pasaules čempionātu augstākajā divīzijā.

Jau otrās minūtes izskaņā Tomass Rafls sekmīgi realizēja skaitlisko vairākumu un izvirzīja vadībā austriešus. Ukraiņiem izdevās atspēlēties tikai nepilnas 10 minūtes pirms pamatlaika beigām, kad vairākuma iespēju realizēja Andrijs Srjubko. Taču jau pēc pusotras minūtes atkal vadībā bija austrieši (Matiass Tratings).

Spēles galotne aizritēja nokaitētā atmosfērā. Vispirms noraidījumu līdz beigām saņēma Davids Šullers par pretinieka grūšanu mugurā apmalē. Ukraiņi centās nomainīt vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču to bija iespējams izdarīt tikai desmit sekundes pirms finālsvilpes. Kad tā bija galā, ar rupjību izcēlās Sergijs Varlamovs, kurš saņēma kopumā 50 soda minūtes (5+20 un 25).

Pirms izšķirošās spēles abām komandām bija pa četrām uzvarām pamatlaikā un 12 punktiem.

No I divīzijas izkrita Serbija, kas pēdējā spēlē pagarinājumā ar 2:3 zaudēja turnīra saimniekiem holandiešiem un palika grupā pēdējā vietā. Lietuva ar 1:7 zaudēja Japānai. Ja Serbija uzvarētu, tad no I divīzijas izkristu holandieši.

I divīzijas A grupas noslēguma kopvērtējums: Austrija 15 punkti, Ukraina 12, Japāna 9, Nīderlande 5, Lietuva 3, Serbija 1.