Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Bļugers ar gūtiem vārtiem palīdz Penguins pieveikt Bruins

Latvijas hokeja izlases uzbrucējs Teodors Bļugers svētdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā un palīdzēja Pitsburgas Penguins svinēt uzvaru.

Penguins mājās ar 4:3 (1:3, 1:0, 2:0) pārspēja Stenlija kausa finālisti Bostonas Bruins, izcīnot sesto uzvaru pēdējās septiņās spēlēs.

Jau spēles 11.sekundē viesu vadībā izvirzīja Patriss Beržerons, bet mača trešajā minūtē rezultāts bija 2:0 Bruins labā, Bostonas komandai otros vārtus gūstot Andersam Bjorkam. Piecas minūtes pirms pirmā perioda beigām Davids Pastrņāks panāca jau 3:0.

Pusotru minūti vēlāk Domiks Simons vienus vārtus atguva, bet pirmo trešdaļu Penguins noslēdza mazākumā, jo 19.minūtē par ķeksēšanu noraidījumu saņēma Bļugers. Latvijas hokejists otrā perioda pirmajā minūtē pēc noraidījuma izciešanas devās laukumā un atbruņoja pretiniekus, ar vārtiem noslēdzot paša iesāktu uzbrukumu. Bļugers piespēlēja Kristam Letangam, kurš ripu pāradresēja uz laukuma galu. To uztvēra Sidnijs Krosbijs, kurš atmuguriski starp kājām atspēlēja vārtu priekšā pieslidojušajam Bļugeram, Latvijas hokejistam panākot 2:3.

Trešā perioda otrajā minūtē Džeks Džonsons izlīdzināja rezultātu, bet septiņarpus minūtes pirms pamatlaika beigām Braeins Rasts pirmo reizi mačā izvirzīja vadībā Penguins komandu. Atlikušajā laikā Penguins spraigā cīņā noturēja pārsvaru un svinēja uzvaru ar 4:3.

Bļugers šajā mačā uz ledus pavadīja 17 minūtes un 32 sekundes, kuru laikā četras reizes meta pa vārtiem, pielietoja vienu spēka paņēmienu, pārtvēra vienu piespēli, uzvarēja septiņos no 19 iemetieniem, tika pie divām soda minūtēm un iekrāja pozitīvu lietderības koeficientu +2.

Bļugers šosezon laukumā devies 49 spēlēs, kurās guvis septiņus vārtus, veicis desmit rezultatīvas piespēles un nopelnījis pozitīvu lietderības koeficientu +4.

Penguins ar 67 punktiem 49 spēlēs Austrumu konferencē ieņem trešo pozīciju, par punktu atpaliekot no 50 cīņas aizvadījušās Bruins komandas. Pitsburgas hokejisti nākamo spēli aizvadīs otrdien, kad viesosies pie Filadelfijas Flyers.