Sestdiena, 11. maijs
Milda, Karmena, Manfreds

Bruins bez Daugaviņa neizmanto pirmo iespēju sasniegt Stenlija kausa pusfinālu

Nacionālās Hokeja līgas Stenlija kausa izcīņā Latvijas izlases uzbrucēja Kaspara Daugaviņa pārstāvētais Bostonas Bruins pagarinājumā Ņujorkā ar 3:4 piekāpās vietējam Rangers, neizmantojot izdevību bez klupieniem sasniegt turnīra pusfinālu. Daugaviņš laukumā nedevās.

Pēc uzvarām sērijas pirmajās trīs spēlēs Bruins hokejisti cerēja Ņujorkā pielikt punktu šai divcīņai, turklāt pēc veiksmīga otrās trešdaļas sākuma panāca 2:0 pārsvaru. Skaitlisko pārsvaru pa reizei izmantoja Nātans Hortons un Torejs Krugs.

Rangers hokejisti gan drīz vien vienus vārtus atguva, kad Karls Hagelins izmantoja Bruins vārtsarga Tukas Raska kļūdu, bet trešā perioda otrajā minūtē Dereks Stepans panāca izlīdzinājumu 2:2.

Bruins pēc Tailera Segvina metiena vēlreiz izvirzījās vadībā, taču Braiens Boils atbildēja ar vārtiem skaitliskajā vairākumu. Interesanti, ka Rangers nebija realizējuši skaitlisko pārsvaru jau 23 reizes pēc kārtas, bet kopā šīs sezonas izslēgšanas turnīrā izmantojuši 3 no 42 iespējām vairākumā.

Pagarinājumā lieliski spēlēja Rangers vārtsargs Henriks Lundkvists, kurš šajās septiņās minūtēs atvairīja septiņus Bruins hokejistu metienus (visā spēlē 37), bet izšķirošo ripu astotajā minūtē iemeta Kriss Kreiders.

Sērijā līdz četrām uzvarām Bruins ir vadībā ar 3-1, nākamā spēle naktī uz svētdienu pēc Latvijas laika notiks Bostonā.

Citās ceturtdaļfināla sērijās pie trešajām uzvarām tika Detroitas Red Wings un Losandželosas Kings hokejisti.  Red Wings ar 2:0 pārspēja Čikāgas Blackhawks, sērijā panākot 3-1. Izšķirošo lomu nospēlēja Detroitas kluba vārtsargs Džimijs Hovards, atvairot visus 28 Blackhawks metienus, un Jakubs Kindls, kurš guva vārtus otrās trešdaļas vidū. Otru ripu „sarkanie spārni”  raidīja jau tukšos vārtos spēles pēdējā minūtē.

Pie sausās uzvaras tika arī pašreizējie Stenlija kausa īpašnieki Losandželosas Kings hokejisti, kuri savā laukumā ar 3:0 sakāva Sanhosē Sharks. Kings vārtos Džonatans Kviks atvairīja visus 24 Sharks hokejistu metienus, bet ar precīziem raidījumiem izcēlās Anže Kopitars, Vjačeslavs Voinovs un Džefs Kārters, kurš trāpīja jau tukšos vārtos. Sērijā Kings izvirzījās vadībā ar 3-2.