Rīgā +6 °C
Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Dānijas hokejisti liek panervozēt krieviem, norvēģi pārspēj šveiciešus

Ar aizraujošām cīņām sācies pasaules hokeja čempionāta otrais posms. Krievijas hokejisti E grupas spēlē ne bez pūlēm ar 4:3 pārspēja Dānijas izlasi, bet F grupā Norvēģijas valstsvienība uzvarēja par favorītiem uzskatītos šveiciešus 3:2.Krievijas un Dānijas izlašu cīņā pēc pirmās trešdaļas vadībā bija dāņi.

Sergejs Zinovjevs, gūstot savus – un komandas – otros un trešos vārtus spēlē, vēlreiz izvirzīja vadībā Krievijas komandu, bet Jevgeņijs Artjuhins trešā perioda sākumā panāca 4:2. Taču ātri vien dāņi starpību atkal samazināja līdz mininumam, turklāt savainojumu guva Krievijas izlases vārtsargs Nabokovs (viņa vietā uz ledus devās Baruļins).Nez bez grūtībām pasaules vicečempioni minimālo pārsvaru tomer nosargāja.Tikpat līdzīga cīņa izvērtās arī Norvēģijas un Šveices izlašu cīņā. Kaut arī trešajā trešdaļā šveiciešiem bija ievērojams teritoriāls pārsvars, divu vārtu starpību viņiem tā arī neizdevās atspēlēt, un norvēģi, kuri jau pirmajā posmā sagādāja problēmas čempionāta favorītiem, nopietni pieteicās uz vietu ceturtdaļfinālā.

Pasaules čempionāts hokejā

E grupa
Krievija – Dānija 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)
Vārti
: 9:26 Zinovjevs (Ņikuļins, Zaripovs) – 1:0, 11:12 Hards (Starkovs) – 1:1, 19:46 Bodkers (Hersbijs, vair.) – 1:2, 30:08 Zinovjevs (Morozovs, Zaripovs) – 2:2, 34:18 Zinovjevs (Zaripovs, Morozovs) – 3:2, 45:21 Artjuhins (Korņejevs, Kaļiņins) – 4:2, 47:27 Hards (Starkovs) – 4:3
Metieni: 40 - 22
Soda min.: 14 - 6

F grupa
Šveice – Norvēģija 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
Vārti
: 8:47 Holoss (Bonsaksens, Olimbs) – 0:1, 19:55 Skroders (Holoss, Olimbs, vair.) – 0:2, 28:35 Monē (Šprungers, Zēgers, vair.) – 1:2, 42:48 Forsbergs (Holtets) – 1:3, 47:19 Diass (Rutemans, vair.) – 2:3
Metieni: 41 - 25
Soda min.: 8 - 14