Rīgā +5 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Dinamo atspēlē triju vārtu deficītu un svin uzvaru Maskavā

Pēc pirmās trešdaļas nonākuši zaudētājos ar triju vārtu starpību, Rīgas Dinamo dramatiskā KHL čempionāta spēlē pieveica vienu no līdervienībām Maskavas Dinamo  5:4 (0:3, 4:0, 1:1), gūstot psiholoģiski svarīgu panākumu pirms gaidāmajām cīņām par iekļūšanu izslēgšanas turnīrā.

Turnīra tabulā Rīgas dinamieši pakāpušies uz astoto vietu KHL Rietumu zonā.

Šī bija pirmā no rīdzinieku četrām izbraukuma tūres spēlēm. Svētdien viņi tiksies ar KHL līderiem Sanktpēterburgas SKA, otrdien – ar sīvākajiem konkurentiem par vietu Gagarina kausa izcīņā Čerepovecas Severstaļ , bet ceturtdien - ar Mitišču Atlant hokejistiem.

Bija nospēlētas tikai 12 sekundes, kad ripa ielidoja Martina Pruseka sargātajos vārtos. Jau pirmajā uzbrukumā pēc partnera piespēles no dažu metru attāluma Gudlers raidīja ripu “devītniekā”.

Arī pirmās trešdaļas turpinājums aizritēja ar ievērojamu laukuma saimnieku pārsvaru, ko uz īsu laiku rīdziniekiem izdevās pārtraukt, spēlējot skaitliskajā vairākumā.

7.minūtē rezultāts kļuva 0:2 – ļoti precīzi Pruseka vārtu apakšējā stūrī ripu ieraidīja Ņeprjajevs.

Drīz pēc tam Ņiživija metiens virs maskaviešu vārtsarga Birjukova pleca pirmajā brīdī šķietami bija sasniedzis mērķi. Tomēr pēc videoieraksta noskatīšanās vārtu guvums netika ieskaitīts – ripa, atsitusies pret pārliktni, atlēca laukumā pirms, nevis aiz vārtu līnijas.

Pagāja pavisam maz laika, un Prusekam nācās kapitulēt trešo reizi. Vairāku rīdzinieku aizsargu ielenkumā metienu pa čeha vārtiem izdarīja Maskavas Dinamo debitants Dvurečenskis, un ripa izslīdēja starp Pruseka kājsargiem.

Martins atdeva vietu vārtos Masaļskim, un, kā vēlāk izrādījās, šis kļuva par savdabīgu lūzuma punktu visā cīņā. vēl līdz pirmā perioda beigām Edgaram ar veiksmes palīdzību vairākas reizes izdevās glābt komandu gandrīz bezcerīgās situācijās.

Otrā trešdaļa aizritēja uz negaidīti pozitīvas nots. Pēc nospēlētām trim minūtēm gūto vārtu rēķinu KHL atklāja Mārtiņš Karsums. Pēc acīgas Ankipāna piespēles viņš izslidoja viens pret Birjukovu un uz ledus nokritušajam vārtsargam eleganti pārcēla ripu pāri – 1:3.

Bet vēl minūti vēlāk Lauris Dārziņš panāca 2:3. Uzreiz pēc iemetiena ripa nonāca pie Rīgas Dinamo uzbrucēja, metiens zem pārliktņa, un šoreiz videotiesnešiem iebildumu nebija.

Panākumu un Masaļska drošā snieguma iedvesmoti, rīdzinieki turpināja uzbrukt, un nu jau viņi pretiniekus brīžam uz ilgāku laiku “iespieda” viņu aizsardzības zonā. Bet trešdaļas vidū minūtē pēc lieliski izspēlēta pretuzbrukuma panāca izlīdzinājumu. Arnasons izvirzīja Petrovicki vienatnē pret Birjukovu – 3:3.

Vieglu paniku Maskavas Dinamo rindās nespēja izgaisināt pieprasītais minūtes pārtraukums, un jau minūti vēlāk pēc M.Rēdliha raidījuma ripa noklaudzēja pa maskaviešu vārtu stabu.

Spēle izlīdzinājās un tuvojās perioda beigām, kad ar negaidītu un ļoti spēcīgu metienu Sorokins panāca 4:3 rīdzinieku labā.

Kā jau bija gaidāms, trešajā trešdaļā Maskavas dinamieši jau ar pirmajām minūtēm metās atspēlēties, taču cerēto viņiem liedza panākt viesu disiplinētā aizsardzība un Masaļska teicamais sniegums. Paretam atbildēja ar mājiniekiem nepatīkamiem pretuzbrukumiem, un nesliktas izdevības gūt piektos vārtos bija Sorokinam, Dārziņam.

Līdz pamatlaika beigām bija palikušas tikai divas minūtes, kad laukuma saimniekiem tomēr izdevās cauršaut Masaļski – pretuzbrukumā precīzs bija Veinhandls. Taču jau minūti vēlāk Miķelis Rēdlihs ar filigrānu metienu – un atkal zem pārliktņa – atguva vadību rīdziniekiem.

Šosezon komandas savā starpā bija spēlējušas trīs reizes, un allaž spēcīgāki bija maskavieši (2:4, 2:4, 4:5).

Kontinentālā hokeja līga

Maskavas Dinamo – Rīgas Dinamo 4:5 (3:0, 0:4, 1:1)

Vārti: 0:12 Gudlers (Veinhandls, Komarovs) – 1:0, 6:38 Ņeprjajevs (Makarovs) – 2:0, 10:40 Dvurečenskis (Karamnovs) – 3:0, 22:58 Karsums (Ozoliņš, Ankipāns) – 3:1, 24:07 Dārziņš (Karija) – 3:2, 29:51 Petrovickis (Arnasons) – 3:3, 39:47 Sorokins (Petrovickis) – 3:4, 59:00 M.Rēdlihs (Laviņš) – 4:5

Metieni: 43 – 30
Soda min.: 8 -10
Iemetieni: 33:29