Rīgā +5 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Dinamo hokejisti ar 3:5 zaudē Novosibirskas Sibirj

Rīgas Dinamo hokejisti Kontinentālās hokeja līgas kārtējā spēlē ar 3:5 (1:1, 1:2, 1:2) piekāpās Latvijas hokeja valstsvienības aizsarga Georgija Pujaca pārstāvēto Novosibirskas komandu Sibirj.Pēc šīs spēles KHL Rietumu zonas turnīra tabulā Dinamo ar 17 punktiem 17 spēlēs saglabā priekšpēdējo 11.vietu.Nākamā spēle rīdziniekiem paredzēta pirmdien pret Maskavas Dinamo komandu.

Jau ceturtajā minūtē laukuma saimnieki nopelnīja pirmo skaitlisko vairākumu, taču neko bīstamu pie Sibirj vārtiem izveidot nespēja. Tūdaļ pēc tam lieliska iespēja atklāt rezultātu bija viesiem, taču divminūšu sodu izcietušā Tarasova izgājienu viens pret vienu neitralizēja Pruseks.

Arī turpmākajās minūtēs Dinamo vārtsargam darba bija pilnas rokas – gan rīdziniekiem divreiz spēlējot mazākumā, gan arī vienādos sastāvos. Palīdzēja arī veiksme – vienreiz ripa trāpīja stabiņam, vēl reizi Sibirj hokejisti netrāpīja tukšos vārtos.

Pretēji spēles raksturam rezultātu izdevās atklāt rīdziniekiem. Spēlējot skaitliskajā vairākumā, Ozoliņa mesto ripu viesu vārtsargs Lousons atvairīja, taču Ņiživijs, vispirms trāpījis pa stabiņu, ar otro mēģinājumu to ieraidīja vārtos.

Pagāja tikai minūte, kad Sibirj panāca izlīdzinājumu. Pretuzbrukumā, neviena netraucēts, ripu Pruseka vārtos ieraidīja 17 gadus vecais Tarasenko.

Ņemot vērā viesu pārsvaru un vārtu gūšanas iespēju skaitu, neizšķirts pēc pirmās trešdaļas dinamiešiem bija labs rezultāts.

Otro trešdaļu rīdzinieki sāka aktīvāk, un drīz vien ļoti labu iespēju otrreiz izvirzīt komandu vadībā neizmantoja M.Rēdlihs, brīdi vēlāk bīstamu Ņiživija metienu noķēra Lousons. Taču 26.minūtē pārspēt Sibirj vārtsargu beidzot izdevās Iguldenam. Divus Miķeļa metienus Lousons atsita, bet ar leģionāra raidījumu galā netika – 2:1.

Uzreiz pēc tam Dinamo bija iespēja palielināt pārsvaru, taču skaitliskais pārsvars ne tikai netika izmanots, bet otro reizi mājinieki “iekrita”, sodītajam spēlētājam atgriežoties uz ledus. Izgājiens viens pret vienu tika pārtraukts ar noteikumu pārkāpumu, un tiesneša nozīmēto soda metienu realizēja Aņisins.

Dažas minūtes vēlāk noraidījumu izpelnījās Ozoliņš. Mazākumā rīdzinieki izturēja, taču, tikko kā dinamiešu kapteinis bija atgriezies laukumā, viesi izspēlēja zibenīgu kombināciju, ko pabeidza Akifjevs – jau 2:3.

Trešdaļas beigas pagāja ar rīdzinieku teritoriālu pārsvaru, izgājiens viens pret veinu bija Hosam. Tomēr arī viesi atbildēja ar vairākiem bīstamiem pretuzbrukumiem. Rezultāts līdz pārtraukumam nemainījās.

Trešā perioda sākumā dinamiešu turpināja ofensīvu, un piektās minūtes beigās panāca izlīdzinājumu. Veiksmīgu saspēli ar Spruktu pabeidza Guntis Galviņš, un trešo reizi spēlē rezultāts kļuva neizšķirts. Diemžēl līdzsvaru izdevās noturēt tikai dažas minūtes. Pozicionāla kļūda aizsardzībā maksāja ceturto vārtu zaudējumu.

Trešdaļas otrā puse pagāja gandrīz nepārtrauktos Dinamo hokejistu uzbrukumos, galotnē rīdzinieki spēlēja sešatā pret četriem Novosibirskas komandas laukuma spēlētājiem, tomēr lielisku spēli aizvadījušo Sibirj vārtsargu Lousonu rīdziniekiem pārspēt tā arī neizdevās. Vēl vairāk – sekundi līdz pamatlaika beigām ripa ielidoja dinamiešu tukšajos vārtos.

Par labāko Dinamo rindās atzina Miķeli Rēdlihu.

KHL čempionāts

Rīgas Dinamo – Novosibirskas Sibirj 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Vārti: 15:57 Ņiživijs (Kr.Rēdlihs, vair.) – 1:0, 17:09 Tarasenko (Haritonovs, Tarasovs) – 1:1, 25:23 Iguldens (Fosters, M.Rēdlihs) – 2:1, 28:17 Aņisins (soda met.) – 2:2, 32:48 Akifjevs (Čermaks, Karcevs) – 2:3, 44:52 Galviņš (Sprukts) – 3:3, 46:56 Kutuzovs (Akifjevs) – 3:4, 59:59 Milovzorovs (Boikovs, tukšos vārtos) – 3:5