Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Dinamo izbraukuma tūri beidz ar uzvaru Habarovskā

Kontinentālās hokeja līgas sezonas pirmo izbraukuma tūri Rīgas Dinamo hokejisti pabeiguši ar uzvaru 4:3 pēcspēles metienu sērijā trešdien Habarovskā pār Latvijas valstsvienības spēlētāju Mārtiņa Cipuļa un Alekseja Širokova pārstāvēto klubu Amur. Četrās pirmajās spēlēs rīdzinieki izcīnījuši trīs uzvaras un nopelnījuši septiņus punktus. Nākamo cīņu dinamieši aizvadīs svētdien Arēnā Rīga pret Gagarina kausa īpašniekiem Kazaņas Ak Bars.

Šuplers: izbraukums uz Austrumiem bija veiksmīgs

Pirmajās minūtēs iniciatīva piederēja rīdziniekiem – arī uz nopelnītā skaitliskā vairākuma rēķina, tomēr patiešām bīstamu situāciju pie Amur vārtiem bija maz.

Rezultātu 13.minūtē atklāja Dinamo ceturtā maiņa – pretuzbrukumā pēc Meijas piespēles no patālas distances precīzi meta Andris Džeriņš. Pagāja tikai pusotra minūte, un rezultāts kļuva 2:0. Pretinieku zonā pie apmales par ripu pacīnījās Ozoliņš, izdarīja lielisku piespēli vārtu priekšā mājinieku pamestajam Markam Hartiganam, kurš raidīja ripu vārtos.

Vēl pēc nepilnām divām minūtēm Amur hokejistiem izdevās vienus vārtus atgūt – pēc viesu aizsargu kļūdas savā zonā Holtu pārspēja Igors Ignatuškins. Pirmā perioda beigas aizritēja abpusēji aktīvā spēlē ar nelielu Dinamo komandas pārsvaru, taču pēdējā minūtē, kad noraidījumu bija nopelnījis Ņiživijs, mājinieki pēc Aleksandra Osipova metiena no zilās līnijas panāca neizšķirtu 2:2.

Otrās trešdaļas pašā sākumā vairākas reizes bijušo komandas biedru vārtus apdraudēja Mārtiņš Cipulis, un Holtam nācās demonstrēt savu reakciju. Arī turpinājumā Dinamo vārtsargam darba bija vairāk nekā viņa kolēģim Dani laukuma otrā galā. Rīdzinieki daudz kontrolēja ripu, taču līdz bīstamiem metieniem nonāca reti.

Trešā perioda sākumā savā zonā kļūdījās Galviņš, un Jurijs Kokašarovs realizēja izgājienu viens pret vienu. Taču jau nepilnu minūti vēlāk rīdzinieki atspēlējās. Vēlreiz savam uzbrukuma maiņas partnerim – šoreiz Robertam Bukartam – teicami asistēja Gints Meija, un 3:3.

Divi rīdzinieku īsā laikā nopelnītie divminūšu sodi trešdaļas vidū ļāva iniciatīvu uz brīdi pārņemt Amur hokejistiem, toties pamatlaika beigās laimi uzbrukumā biežāk meklēja Dinamo spēlētāji. Pagarinājumā abas komandas laukumā darbojās ļoti uzmanīgi, un reālas vārtu gūšanas situācijas neizveidoja. Rīdziniekiem labākā bija pēc Ankipāna metiena, kas bija nedaudz neprecīzs.

Pēcspēles metienu ceturtajā sērijā ar 3:2 uzvarēja viesi. Dinamo labā “bullīšus” realizēja Dārziņš, Bukarts, kā arī Ņiživijs, kura pirmais mēģinājums nebija sekmīgs.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli rīdzinieku komandas sastāvā bija divas izmaiņas – aizsargu Sotnieka un J.Rēdliha vietā atgriezās Laviņš un Kr.Rēdlihs.

Kā zināms, jauno sezonu Dinamo hokejisti sāka ar divām uzvarām viesos – 5:4 pagarinājumā pār Sanktpēterburgas SKA un 3:0 pār Novokuzņeckas Metallurg –, bet pēc tam piekāpās Novosibirskas Sibirj 2:3.

Kontinentālā hokeja līga

Habarovskas Amur – Rīgas Dinamo 3:4 (2:2, 0:0, 1:1, 0:0, 0:1)

Vārti: 12:40 Džeriņš (Meija) – 0:1, 14:10 Hartigans (Ozoliņš) – 0:2, 15:50 Ignatuškins (Zakijevs) – 1:2, 19:49 Osipovs (Krisanovs, Stasenko, vair.) – 2:2, 43:04 Kokšarovs – 3:2, 43:58 Bukarts (Meija) – 3:3, 65:00 Ņiživijs – 3:4.

Dinamo: Holts, Reķis – Kr.Rēdlihs, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Cibuļskis – Ozoliņš, Ņiživijs  – Hartigans – Surovijs, Laviņš – Galviņš, Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs, Bukarts – Džeriņš – Meija, Podziņš.