Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Dinamo un SKA duelis turpināsies svētdien

Rīgas Dinamo un Sanktpēterburgas SKA hokeja klubu divcīņa Gagarina kausa izcīņas pirmajā kārtā turpināsies svētdien. Sērijas trešajā spēlē Arēnā Rīga viesi izcīnīja uzvaru 4:2 un samazināja rezultātu kopvērtējumā 1:2. Lai iekļūtu nākamajā kārtā, nepieciešamas trīs uzvaras.

Līdz ar cīņas sākumu viesu komanda, kurai vairs nebija, kur atkāpies, devās uzbrukumā, un jau pirmo divu minūšu laikā Masaļskim nācās atvairīt trīs bīstamus SKA hokejistu metienus.

Turpinājumā spēle izlīdzinājās, un, lai arī viesi uzbruka nedaudz bīstamāk, iespējas izcelties bija arī rīdziniekiem.

Pirmās trešdaļas vidū pretuzbrukumā Spruktam neizdevās apspēlēt viesu vārtsargu Ešu, taču rīdzinieku otrā maiņa turpināja cīnīties par ripu pretinieku zonā un par savu centību tika atalgota. Apslidojis vārtus, Ankipāns raidīja ripu uz vārtu pusi, un Ešs to izlaida caur saviem kājsargiem – 1:0.

Dinamo vadību saglabāja tikai divas minūtes. Uzreiz pēc iemetiena rīdzinieku zonā Ribins apsteidza mājinieku aizsargu un ar metienu no neērtās puses pārsteidza Masaļski – 1:1.

Līdz pirmā perioda beigām SKA saglabāja nelielu parsvaru un vairāk kontrolēja ripu, taču laukuma saimnieki organizēti aizstāvējās, un patiešām bīstamu metienu pa Masaļska vārtiem nebija daudz.

Dinamo labākā iespēja vēlreiz izvirzīties vadībā bija, kad Sorokina metienu vārtu priekšā neizdevās pielabot Hosam.

Otrās trešdaļas pašā sākumā SKA izdevās izvirzīties vadībā. Masaļska atsisto ripu vārtos pielaboja rīdzinieku nenosegtais Jašins – 1:2.

Drīz vien laba iespēja panākt izlīdzinājumu pēc saspēles ar Ankipānu un Spruktu bija Karsumam, tomēr viņa no asa leņķa mestā ripa lidoja mazliet garām vārtiem.

Iespējams, izšķirīgs brīdis pienāca 28.minūtē, kad muļķīgā situācijā potītes savainojumu guva Masaļskis, un viņu nācās nomainīt ar Pruseku, bet rīdzinieku laukuma spēlētājiem neizdevās izmantot iespēju pusminūti spēlēt piecatā pret trijiem viesiem.

Lielā mērā uz pretinieku noraidījumu rēķina otrās trešdaļas vidū dinamiešiem izdevās panākt ievērojamu teritoriālu pārsvaru, taču ripa labu brīdi nekādi negāja viesu vārtos. Līdz beidzot ar tālšāvienu no zilās līnijas Ešu izdevās pārspēt Sorokinam – 2:2.

Līdz otrajam pārtraukumam ļoti azartiski spēlējošie Dinamo hokejisti uzbruka daudz vairāk un bīstamāk, tomēr rezultāts nemainījās.

Neveiksmīgs rīdziniekiem bija arī trešās trešdaļas sākums. Vēl nebija nospēlēta pusotra minūte, kad SKA izvirzījās vadībā. Pruseka atvairīto ripu vārtos ielaboja Sušinskis.

Trīs minūtes vēlāk pretuzbrukumā laba iespēja panākt 3:3 bija Krišjānim Rēdliham, taču kārtējo reizi savu komandu glāba Ešs.

Nervozās cīņas turpinājumā Sanktpēterburgas hokejisti uzmanību koncentrēja spēlei aizsardzībai, atbildot ar retiem pretuzbrukumiem. Vienā no tādiem Pruseks gluži neticamā veidā izglāba Dinamo pēc Koroļuka raidījuma tukšos vārtos. Savukārt rīdzinieku izmisīgie mēģinājumi aspēlēties rezultātu nedeva.

Nepilnu pusminūti līdz beigām Koroļuks savu iepriekšējo kļūdu laboja, raidot ripu tukšos vārtos.

Sērijas ceturtā spēle notiks svētdien plkst.17 Arēnā Rīga.

Kā zināms, pirmajās divās spēlēs Sanktpēterburgā rīdzinieki negaidīti izcīnīja divas uzvaras (2:0 un 3:1), un iekļūšani otrajā kārtā Dinamo nepieciešams vēl viens panākums.

LASI VĒL

Šuplers atzīst, ka Masaļskis, visticamāk, svētdien nevarēs spēlēt

Sākta biļešu pārdošana uz Dinamo un SKA svētdienas spēli

Gagarina kausa izcīņa, 1.kārta

Rīgas Dinamo – Sanktpēterburgas SKA 2:4 (1:1, 1:1, 0:2). Sērijā 2:1.

Vārti: 9:48 Ankipāns – 1:0, 11:55 Ribins (Gorovikovs) – 1:1, 21:55 Jašins (Zubovs, Čajaneks) – 1:2, 34:14 Sorokins (Ņiživijs, vair.) – 2:2, 41:13 Sušinskis (Čajaneks, Jašins) – 2:3, 59:40 Koroļuks (Gorovikovs, tukšos vārtos) – 2:4

Metieni: 27 – 28
Soda min.: 8 – 14
Iemetieni: 30 - 41

Dinamo: Masaļskis, Ozoliņš – Sorokins, Hosa – Petrovickis – Ņiživijs, Sotnieks – Kr.Rēdlihs, Karsums – Sprukts – Ankipāns, J.Rēdlihs – Galviņš, Dārziņš – Karija – M.Rēdlihs, Meija – Iguldens – Cipulis.