Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Latvijas klubs Rīgas Dinamo otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā ar 2:0 (1:0, 0:0, 1:0) apspēlēja Čerepovecas Severstaļ, tādējādi tiekot pie ceturtās uzvaras pēc kārtas.Ar vārtu guvumiem uzvarētājiem izcēlās Miķelis Rēdlihs vairākumā un Gunārs Skvorcovs, kurš pretinieku vārtsargu pārspēja spēlējot mazākumā. Tikmēr Dinamo kanādiešu vārtsargs Džefs Delorjē atvairīja visus 25 pretinieku metienus.

Ar 46 spēlēs izcīnītiem 59 punktiem Rīgas Dinamo Rietumu konferences kopvērtējumā pakāpās uz 10.vietu, no labāko astotnieka atpaliekot par trim punktiem.

Spēles pirmajā trešdaļā neliels pārsvars piederēja Rīgas Dinamo komandai, tomēr neviens no diviem vairākumiem netika izmantots un arī pārējā laikā līdz vārtu guvumam vienmēr pietrūka. Reizi iespēju divas minūtes spēlēt skaitliski lielākā sastāvā ieguva Severstaļ, tomēr arī viņi neko ļoti bīstamu izveidot nespēja un pēc pirmajām 20 minūtēm rezultāts joprojām nebija atklāts.

Otrajā trešdaļā spēle bija daudz ātrāka nekā pirmajā, labus vārtu gūšanas momentus veidojot abām vienībām. 31.minūtē pēc pārkāpuma pret Robertu Bukartu Severstaļ trešo reizi mačā palika mazākumā un šoreiz mājinieki iespēju izmantoja - Bukarts piespēlēja Miķelim Rēdliham vārtu priekšā, kurš nekļūdījās. Šis kļuva par vārtus guvušā latviešu uzbrucēja divsimto punktu KHL karjerā.

Kaut pirmajos uzbrukumos pēc vārtu zaudēšanas aktīvāk uzbruka Severstaļ vienība, tomēr trešdaļas beigās jau samērā liels pārsvars bija Rīgas Dinamo komandai un tā saglabāja vadību ar 1:0.

Trešās trešdaļas ievadā pārsvars piederēja iedzinējos esošajai Severstaļ komandai, turklāt 52.minūtē tā ieguva iespēju sacensties vairākumā. Tomēr šo divu minūšu laikā vārtus pamanījās gūt Rīgas Dinamo - ātrajā pretuzbrukumā ar skaistu metienu precīzs bija Skvorcovs, kurš turklāt tieši otrdien atzīmē dzimšanas dienu. Atlikušajā spēles daļā Čerepovecas komanda regulāri izveidoja ļoti bīstamus momentus, rīdziniekiem atbildot ar pretuzbrukumiem, tomēr rezultāts vairs nemainījās.

Par mača labāko spēlētāju Rīgas Dinamo sastāvā tika atzīts vārtsargs Delorjē, kurš atvairīja visus 25 pretinieku metienus.

Zīmīgi, ka rīdzinieki iepriekš savā laukumā Čerepovecai bija zaudējuši piecos no sešiem mačiem KHL ietvaros, vienīgo uzvara izcīnot 2009.gadā, piedevām toreiz spēle notika pārpildītajā Liepājas ledus hallē, nevis Rīgā.

Mājinieku treneri mačam pieteica 22 hokejistus (divus vārtsargus, septiņus aizsargus un 13 uzbrucējus). Neliela savainojuma dēļ maču izlaida Kails Vilsons, bet viņa vietā spēlēja Broks Troters. Vārtu drošība tika uzticēta Džefam Delorjē.

KHL regulārais čempionāts. 2015.gada 13.janvāris. Rīga, Arēna Rīga.

Rīgas Dinamo - Čerepovecas Severstaļ 2:0 (1:0; 0:0; 1:0)

Vārti: 31:17 M.Rēdlihs (Bukarts, Vidells, vair.) 1:0; 52:56 Skvorcovs (Bičevskis, maz.) 2:0;

Vārtsargi: Džefs Delorjē - Jakubs Štepaneks

Metieni: 20-25

Soda minūtes: 6-10

Skatītāji: 4170

Dinamo sastāvs:

Vārtsargi: #38 Delorjē (#36 Sedlāčeks); aizsargi: #9 Kr.Rēdlihs - #44 Cibuļskis, #5 Genovejs - #68 Jurčina, #11 Sotnieks - #23 Jerofejevs, #61 Augstkalns; uzbrucēji: #71 Bukarts - #55 Vidells - #19 M.Rēdlihs, #10 Dārziņš (K) - #89 Troters - #70 Indrašis, #87 Meija - #25 Džeriņš - #47 Cipulis, #17 Saulietis - #96 Bičevskis - #13 Skvorcovs, #18 Ābols.

Šo mājas spēļu sēriju Rīgas komanda uzsāka pagājušās nedēļas vidū, kad ar 3:2 pirmo reizi šosezon pieveica Somijas klubu Helsinku Jokerit, bet svētdien ar 2:1 tika pieveikta latviešu speciālista Pētera Skudras trenētā Ņižņijnovgorodas Torpedo.

Mājas spēļu sērija tiks noslēgta ceturtdien, kad Rīgā viesosies Sanktpēterburgas SKA, bet pēc tam Rīgas Dinamo uzsāks izbraukuma sēriju.