Rīgā 0 °C
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Latvijas čempionvienība hokejā Kurbads svētdien nesasniedza Starptautiskās Ledus hokeja federācijas (IIHF) Kontinentālā kausa finālu. Kurbads komanda svētdien Dānijā notiekošā Kontinentālā kausa izcīņas trešās kārtas trešajā - izšķirošajā - spēlē ar 2:4 (2:3, 0:0, 0:1) piekāpās latviešu vārtsarga Ervīna Muštukova pārstāvētajai Lielbritānijas vienībai Šefīldas Steelers. Jebkāda veida uzvara šajā spēlē būtu Kurbadam nodrošinājusi vietu finālā. Latvijas komandas labā vārtus svētdien guva Gatis Gricinskis un Mārtiņš Gipters.

Abas komandas aizvadīja ļoti rezultatīvu pirmo trešdaļu. Vispirms zviedrs Jūnass Vesterlings 12. minūtē vadībā izvirzīja Steelers komandu, bet neizšķirta panākšanai Kurbadam bija nepieciešama tikai 71 sekunde, turklāt vārti tika gūti mazākumā, izceļoties Gricinskim. Hokejisti turpināja aizvadīt aktīvu spēles sākumu, un jau 14. minūtē Metjū Ruā izmantoja vairākumu un vēlreiz izvirzīja vadībā Lielbritānijas vienību.

Minūti vēlāk Steelers vēlreiz izmantoja skaitlisko vairākumu, kad 3:1 panāca Levijs Nelsons. Kurbads gan diezgan ātri atjaunoja minimālu vārtu starpību, jo 17.minūtē vairākumu izmantoja Gipters.

Par spīti vētrainajam pirmajam periodam turpinājumā vienības vairs nebija tik rezultatīvas. Vēl pamatlaika priekšpēdējā minūtē Kurbads, spēlējot vairākumā, nomainīja vārtsargu Uldi Čalpu pret sesto laukuma spēlētāju, bet tas augļus nenesa. Tā vietā pretinieki raidīja ripu tukšos Latvijas čempiones vārtos, uzstādot cīņas galarezultātu.

Tikmēr Steelers komandu pārstāvošais Muštukovs šajā mačā atvairīja 28 no 30 Kurbada metieniem.

Otrā šīs grupas spēlē svētdien mājiniece Rungstedas Seier Capital plkst.19 tiksies ar Baltkrievijas vicečempioni Minskas Junostj.

Kā vēstīts, pirmajā mačā Kurbads piektdien ar rezultātu 8:4 pārspēja Seier Capital, bet sestdien ar 2:4 piekāpās Junostj. Tikmēr Steelers vispirms ar 1:7 zaudēja Junostj, bet sestdien ar 5:4 pēcspēles metienu sērijā pieveica Seier Capital.

Junostj ar divās spēlēs iegūtiem sešiem punktiem ir pirmajā vietā, kamēr tai ar pieciem punktiem trīs mačos sekoja Steelers, bet Kurbads ar trim punktiem ir trešā. Savukārt pie viena punkta divās cīņās tikusi Seier Capital.

Grupas divas labākās komandas iekļūst IIHF Kontinentālā kausa finālā, kas notiks nākamā gada 12.-14. janvārī. Tagad skaidrs, ka šīs vienības būs Junostj un Steelers.