Rīgā +18 °C
Otrdiena, 30. aprīlis
Liāna, Lilija

Latvijas hokeja virslīgas finālsērijas ceturtajā spēlē svētdien Liepāja ar rezultātu 6:4 (1:3, 3:0, 2:1) izbraukumā pieveica Ogres Kurbadu, nokļūstot panākuma attālumā no valsts čempiona titulu.Uzvarētājiem pa diviem vārtiem guva Egils Kalns un Iļja Makarovs. Liepāja sērijā līdz četrām uzvarām izvirzījusies vadībā ar 3-1.

Rezultātu jau trešajā minūtē atklāja Kurbada hokejists Toms Zeltiņš. Arī turpinājumā mājiniekiem bija pārsvars, tomēr trešdaļas vidū Edgars Beizaks pie zilās līnijas apzaga Edmundu Knikstu un panāca 1:1. Trešdaļas vidū gan Kurbads ieguva divu vārtu pārsvaru, jo divreiz izcēlās Edgars Adamovičs - vispirms viņš pēc pieredzējušā Aleksandra Macijevska piespēles vairākumā iemeta ripu vārtu tālajā stūrī, bet 16 sekundes pirms perioda beigām pēc Gata Gricinska uzmetiena pielaboja ripu vārtu priekšā un rezultāts kļuva 3:1.Otrās trešdaļas ievadā Liepājai bija divi vairākumi pēc kārtas, tomēr tie netika izmantoti un likās jau, ka mājinieki atgūs iniciatīvu. Tas gan neizdevās, jo trešdaļas vidū Kurbads īsā brīdī tika pie vēl diviem noraidījumiem un lielo vairākumu Liepāja izmantoja - pēc Bruno Zabja piespēles paralēli laukumam no iemetiena apļa izcēlās Egils Kalns. Nepilnas divas minūtes vēlāk pēc Romāna Ņekļudova piespēles vārtus guva Iļja Makarovs un liepājnieki panāca 3:3, bet 12 sekundes pirms pamatlaika beigām Makarovs bija pirmais pie atlēkušās ripas un jau viesiem deva vadību.Trešās trešdaļas astotajā minūtē, spēlējot mazākumā, Zabis atņēma ripu mājiniekiem un pretuzbrukumā piespēlēja Kalnam, kurš jau ieraidīja tukšos vārtos un izvirzīja liepājniekus priekšā ar 5:3. Tiesa, vienus vārtus Kurbads drīz vien atguva, kad pēc Jāņa Straupes lieliskas piespēles Gricinskis izcēlās no vārtu priekšas.Jau vairāk nekā divas minūtes pirms pamatlaika beigām Kurbads nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju un Liepāja ieraidīja ripu tukšos vārtos, izceļoties Zabim. Pašās dueļa beigās laukumā arī izcēlās rupjība, kad pacietību zaudēja Adamovičs, iesitot guļošam pretiniekam.Sestdien sērijas trešajā spēlē, kas arī notika Kurbada laukumā, uzvaru ar 4:2 svinēja viesi. Savukārt pirms tam Liepājā uzvaras tika dalītas uz pusēm - sērijas pirmajā mačā ar 5:3 uzvarēja Kurbads, bet otrajā cīņā ar 3:2 revanšējās Liepāja.Uzvaras gadījumā titulu liepājniekiem būs iespēja nodrošināt jau otrdien, kad uzņems Kurbadu savā laukumā.Kurbads trešo gadu pēc kārtas spēlē Latvijas čempionāta finālā, taču pie zelta medaļām komandai tā arī nav izdevies tikt.Kā zināms, sērijā par trešo vietu, kas ilgs līdz vienas komandas trijām uzvarām, pašlaik Mogo ar 2-1 ir vadībā pret Prizmu.Iepriekšējā sezonā čempionātā triumfēja Mogo hokejisti, finālsērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 pārspējot Kurbada vienību.