Rīgā +4 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Kontinentālās hokeja līgas klubs Rīgas Dinamo pirmdien savā laukumā ar 2:4 piekāpās vienai no līgas līdervienībām Maskavas Dinamo.

Jau pirmajā uzbrukumā pie pretinieku vārtiem pamatīgu karuseli sagrieza rīdzinieki, taču pēc tam iniciatīvu pārņēma viesi no Maskavas. Sestajā minūtē par neatļautu paņēmienu divu minūšu sods tika piešķirts mājinieku uzbrucējam Ģirtam Ankipānam, taču veiksmīga spēle skaitliskajā mazākumā neļāva pretiniekiem izveidot bīstamus momentus.

Vienādos sastāvos spēle izlīdzinājās, turklāt vairāk darba bija maskaviešu vārtsargam Mihailam Birjukovam. Trešdaļas vidū viesi atkal palielināja spiedienu uz Martina Pruseka sargātajiem vārtiem, taču čehu vārtsargs tika galā ar saviem pienākumiem. 17.minūtē no Maskavas Dinamo aizsargiem aizbēja Jānis Sprukts un viesi viņu apturēja tikai ar noteikumu pārkāpumu. Vairākumā pretinieku vārtus apdraudēja aizsargi Oskars Cibuļskis, Rodrigo Laviņš un Guntis Galviņš, kā arī Sprukts, kurš trāpīja pa vārtu stabu. Trešdaļas izskaņā pa labai iespējai bija abu komandu spēlētājiem, taču rezultāts tā arī netika atklāts.

Otrās trešdaļas sākumā īsā laika posmā tika noraidīti trīs spēlētāji un rīdzinieki ieguva vairākumu četri pret trīs. Tomēr lielisko iespēju neizdevās izmantot - bīstamāko metienu izdarīja Oļegs Sorokins. Trešdaļas ceturtajā minūtē viesi atklāja spēles rezultātu - pēc lieliskas partnera piespēles no vārtu priekšas precīzi meta aizsargs Andrejs Pļehanovs. Pāris sekundes vēlāk Rīgas hokejisti vēlreiz ieguva iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā. Tomēr drīz vien komandas nokļuva mainītās lomās, jo divas reizes pēc kārtas noraidījumu saņēma mājinieki. Maskavas Dinamo izmantoja divu vīru pārsvaru - izcēlās čehs Karels Rahūneks.

Pēc tam divu minūšu sodu nopelnīja Jēkabs Rēdlihs, bet Matiass Veinhandls panāca 3:0 viesu labā. Jūliuss Šuplers pieprasīja pusminūtes pārtraukumu un Pruseka vietā sūtīja Edgaru Masaļski. Mājinieki pēc pārtraukuma aktivizējās, vairākkārt iegūstot tiesības spēlēt skaitliskajā vairākumā, taču rezultāta starpību samazināt neizdevās.

Pēdējās trešdaļas sākumā Marsels Hosa ar precīzu metienu realizēja skaitlisko pārsvaru un samazināja rezultāta starpību (1:3). Dažas sekundes vēlāk labu iespēju neizmantoja Mārtiņš Cipulis, bet pēc tam divas reizes pēc kārtas neizdevās realizēt skaitlisko pārsvaru. Trešdaļas vidū Lauris Dārziņš veiksmīgi cīnījās pretinieku vārtu priekšā un samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Diemžēl dažas minūtes vēlāk neveikls mājinieku uzbrukums beidzās ar Maskavas komandas prettriecienu un savus otros vārtus spēlē guva Veinhandls.

Mača izskaņā divas reizes pēc kārtas nokļuvām skaitliskajā mazākumā, tādēļ mājiniekiem neradās reālu iespēju atspēlēties.

Pirms spēles papildinājumu guvusi Rīgas Dinamo lazarete — Martinam Karijam, Sandim Ozoliņam, Krišjānim Rēdliham, Ronaldam Cinkam un Laurim Dārziņam paaugstinātas temperatūras dēļ pievienojušies Lī Svets un Adrians Fosters. Lauris Dārziņš gan gatavojas mačam kopā ar komandu.

Rīgas Dinamo KHL rietumu zonas kopvērtējumā ar 17 punktiem 18 spēlēs ieņem pēdējo divpadsmito vietu rietumu zonā, bet Maskavas Dinamo ar 38 punktiem 19 mačos ir trešajā pozīcijā.

aa

Kontinentālā līga
Rīgas Dinamo — Maskavas Dinamo 2:4
(0:0, 0:3, 2:1)
Vārti: 23:34 Pļehanovs (Harju) 0:1, 26:55 Rahūneks (Gudlers, Veinhandls, vair.) 0:2, 29:54 Veinhandls (Jačmeņevs, Gudlers, vair.) 0:3, 40:57 Hosa (vair.) 1:3, 50:08 Dārziņš (M.Rēdlihs, Iguldens) 2:3, 52:13 Veinhandls (Gudlers, Jačmeņevs) 2:4.