Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Latvijas hokeja izlase kvalificējusies Vankūveras olimpiskajām spēlēm, kvalifikācijas turnīra izšķirošajā spēlē ar 4:1 pārspējot Itālijas izlasi.

Spēles sākumā Latvijas izlase spēlēja ātrāk un aktīvāk par pretiniekiem, kas vairākkārt vainagojās ar pretinieku noraidījumiem. Pirmos vārtus, noslēdzot ātro uzbrukumu, pēc Jāņa Sprukta piespēles guva Ģirts Ankipāns. Drīz pēc tam Itālija atkal nokļuva skaitliskajā mazākumā un laukuma saimnieki izmantoja spēlētāja pārsvaru - pēc Kristapa Sotnieka tālmetiena Mārtiņš Cipulis raidīja pretinieku vārtos vārtsarga atsisto ripu.

Līdz pat pirmās trešdaļas beigām ievērojams pārsvars piederēja Latvijas izlasei, taču arī Itālija atbildēja ar dažiem bīstamiem pretuzbrukumiem un vienā no tiem pat trāpīja pa Sergeja Naumova sargāto vārtu stabiņu.

Otrajā periodā Latvijas izlasei joprojām piederēja teritoriālais pārsvars, taču nekādi neizdevās gūt vārtus, līdz 35.minūtē Itālija spēlējot skaitliskajā vairākumā iekrita aizsardzībā un Mārtiņš Karsums realizēja izgājienu pret viesu vārtsargu - 3:0.

Trešā perioda sākumā Itālijas izlase ātri realizēja iepriekšējā trešdaļā iegūto skaitlisko pārsvaru un samazināja rezultāta starpību, taču drīz pēc tam Lauris Dārziņš pēc skaistas izspēles atjaunoja trīs vārtu pārsvaru.

Latvijas izlase turnīra pirmajā kārtā ar 7:3 pārspēja Ungāriju, bet otrajā ar 4:2 pieveica Ukrainu. Itālijas izlase pirmajā kārtā ar 2:3 piekāpās Ukrainai, bet otrajā ar 4:1 tika galā ar Ungāriju.

(2:0, 1:0, 1:1)
Vārti: 8:48 Ankipāns (Sprukts) 1:0, 10:01 Cipulis (Sotnieks, Cipruss, vair.) 2:0, 34:25 Karsums (Sprukts, maz.) 3:0, 40:15 Skandella (Borgatello, vair.) 3:1, 42:59 Dārziņš (Sprukts) 4:1.

Noslēguma tabula:

Latvija 3-0-0 15:6 9
Ukraina 2-0-1 9:9 5
Itālija 1-0-2 7:8 3
Ungārija 0-0-3 7:15 1

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...