Rīgā +5 °C
Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Latvijas hokeja valstsvienība Euro Ice Hockey Challenge turnīra otrajā spēlē piektdien Oslo pievārtē Norvēģijā svinēja pārliecinošu uzvaru 7:1 pār Itālijas izlasi. Turnīru Latvijas hokejisti pabeigs sestdien ar spēli pret mājiniekiem Norvēģijas izlasi.Salīdzinājumā ar ceturtdienas spēli pret Ukrainu (1:2) Latvijas izlasē bija notikušas divas izmaiņas – vārtus sargāja Edgars Lūsiņš, bet ceturtajā uzbrucēju trijniekā Elvisu Želubovski nomainīja Ronalds Ķēniņš, kuram šī bija pirmā spēle valstsvienībā.

Vadībā Latvijas hokejisti izvirzījās jau pēc nospēlētām 62 sekundēm. Rupji kļūdījās itāliešu vārtsargs Tragusts, un Juris Štāls varēja ripu raidīt praktiski tukšos vārtos.Izturējuši pirmo Latvijas izlases spiedienu, pretinieki, kuri šogad spēlēs pasaules čempionāta 1.divīzijā, arvien biežāk sāka viesoties Lūsiņa sargāto vārtu tuvumā, taču perioda vidū ielaida otros vārtus. Roberta Bukarta piespēli gar vārtiem mēģināja pārtvert viens no Itālijas komandas aizsargiem, taču ripa ielēca Tragusta sargātajos vārtos – 2:0.Divas minūtes līdz pārtraukumam ar skaistu plaukstas metienu vārtu augšējā stūrī trešo ripu ieraidīja Andris Džeriņš.

Otrās trešdaļas sākumā Tragustu Itālijas izlases vārtos nomainīja Bellisimo – un jau pēc piecām minūtēm bija spiests ķeksēt ripu no saviem vārtiem. Skaistu pretuzbrukumu izspēlēja Juris Štāls un Kaspars Saulietis. Bet vēl sešas minūtes vēlāk ātro uzbrukumu trīs pret divi ar atkārtotu metienu pabeidza Gints Meija – 5:0.

Perioda otrajā pusē uz ledus pāris reizes izcēlās asumi, un uz Latvijas hokejistu noraidījumu rēķina dažas diezgan labas izdevības izcelties bija arī itāliešiem, taču Lūsiņš palika nepārspēts.

Trešās trešdaļas sākumā Latvijas izlase neizmantoja lielo skaitlisko vairākumu, toties dažas minūtes vēlāk pretuzbrukumā eleganti nospēlēja Bukarts, otro reizi spēlē pārspējot vārtos atgriezušos Tragustu – 6:0. Tiesa, jau minūti vēlāk Itālijas hokejistiem izdevās gūt goda vārtus.

Mača izskaņā aizritēja diezgan mierīgā cīņā. Trīsarpus minūtes līdz beigām, pielabojot Širokova metienu, septītos vārtus guva Saulietis.

Par labāko spēlētāju Latvijas valstsvienībā atzina Robertu Bukartu.

Kā zināms, Leonīda Beresņeva vadītās Latvijas izlases sastāvā šajā turnīrā nav vairuma Rīgas Dinamo kluba pamatsastāva spēlētāju un vairāku vadošo ārzemēs spēlējošo hokejistu, toties ir astoņi debitanti.

Euro Ice Hockey Challenge

Latvija – Itālija 7:1 (3:0, 2:0, 2:1)

Vārti: 1:02 Štāls (Bērziņš, Saulietis) – 1:0, 10:32 Bukarts (Džeriņš, Jass) – 2:0, 17:49 Džeriņš (Bukarts, Meija) – 3:0, 25:03 Saulietis (Štāls, Bērziņš) – 4:0, 31:10 Meija (Džeriņš, Jass, vair.) – 5:0, 44:58 Bukarts (Pujacs, Andersons) – 6:0, 46:01 Marketi (Akvino, Pitiss) – 6:1, 56:26 Saulietis (Širokovs, Bērziņš) – 7:1

Metieni: 35 - 21
Soda min.: 26 - 44

Latvija: Lūsiņš, Andersons – M.Jass, Meija – A.Džeriņš – Bukarts, Pujacs – M.Širokovs, Štāls – Bērziņš – Saulietis, Iliško – Durdins, Zeltiņš – Pavlovs – Bajaruns, Jakovļevs – Porejs, Skvorcovs – Straupe – Ķēniņš.

Ukraina – Norvēģija 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 1:0)

Ukraina    2 1 1 0 0 3:1   5
Latvija      2 1 0 1 0 8:3   3
Itālija       2 1 0 1 0 5:10 3
Norvēģija 2 0 0 1 1 3:5   1