Ceturtdiena, 10. oktobris
Druvis, Arvīds, Arvis

Latvijas komanda Rīgas Dinamo, uzsākot Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta noslēdzošo mājas spēļu sēriju, trešdien ar 3:1 (0:1, 1:0, 2:0) pārspēja Mitišču Atlant vienību. Tādējādi rīdzinieki pakāpušies uz 7.vietu Rietumu konferencē - 68 punkti 51 mačā.

Dinamo labā vārtus guva Miks Indrašis, Čārlzs Genovejs un Gints Meija mājiniekiem, kā arī Sergejs Šmeļovs viesiem. Jakubs Sedlāčeks rīdzinieku vārtos atvairīja 31 pretinieku metienu.

Mača ievadā pārsvars piederēja viesu komandai, kas regulāri prata apdraudēt Jakuba Sedlāčeka sargātos vārtus. Lai arī Dinamo ātri vien izdevās cīņu izlīdzināt, sestajā minūtē rezultātu atklāja Atlant, kad no vārtu priekšas izcēlās Šmeļovs. Mājinieki bīstamas epizodes pie sāncenšu vārtiem neradīja, turklāt trešdaļas vidū pēc Milana Jurčinas noraidījuma palika mazākumā. Tajā rīdzinieki darbojās nevainojami un savus vārtus nosargāja, bet 14.minūtē vēlreiz palika mazākumā. Tajā Dinamo komandai jau klājās grūtāk, bet vienā no epizodēm izgājienu pret sāncenšu vārtsargu Ati Engrenu nespēja izmantot Miks Indrašis.

Trešdaļas izskaņā abas komandas spēlēja ļoti aktīvi, bet rīdzinieku sastāvā labāko iespēju neizmantoja Kaspars Saulietis.

Otro trešdaļu mājinieki uzsāka aktīvi un savu panāca jau otrajā minūtē, kad pēc Laura Dārziņa individuālā veikuma izcēlās Indrašis. Turpinājumā rīdzinieki centās saglabāt uzņemtos apgriezienus, tomēr tuvāk gūtiem vārtiem bija viesi. Trešdaļas sestajā minūtē Dinamo komanda ieguva vairākumu, kurā uz sāncenšu vārtiem radīja pamatīgu spiedienu, taču nevienu no iespējām neizmantoja. Vienā no epizodēm viesus glāba vārtu stabs.

Spēles turpinājumā vairākas reizes vārtos labi darbojās Sedlāčeks, tomēr kopumā savu spēles stilu pretiniekiem izdevās uzspiest Dinamo komandai. Trešdaļas 14.minūtē par rupju spēli 5+20 minūšu disciplināro sodu saņēma Māris Bičevskis. Šajā epizodē pie divu minūšu noraidījuma tika arī viesi, bet sekojušajā mazākumā laukuma saimnieki darbojās ļoti pārliecinoši. Trešdaļas beigās pie Sedlāčeka vārtiem kautiņā iesaistījās Roberts Bukarts, tajā savai komandai nopelnot divu minūšu vairākumu. Tajā vairākus spēcīgus metienus izpildīja Jurčina, tomēr rezultāts nemainījās.

Trešās trešdaļas sākumā komandas cīnījās līdzvērtīgi, bet piektajā minūtē pie vairākuma tika laukuma saimnieki. Tajā rīdzinieku saspēle bija daudzsološa, lai gan rezultātu tā nedeva. Pēcāk pārsvars laukumā pilnībā pārgāja Rīgas kluba pusē, kas pie sāncenšu vārtiem izveidoja vienu bīstamu epizodi pēc otras. Trešdaļas vidū tās ļāva Dinamo komandai pārņemt vadību, kad ripu vārtos raidīja Genovejs. Par spīti viesu protestiem, uzskatot, ka metiena brīdī vārtsargu kavējis Bukarts, vārtu guvums tika ieskaitīts.

Turpinājumā vienā no epizodēm sāpīgi ripa seju trāpīja Genovejam, bet piecas minūtes pirms spēles beigām Dinamo ieguva vēl vienu vairākumu. Tajā pie iespējas gūt vārtus tika arī Atlant komanda, tomēr gan šajā epizodē, gan pēc atgriešanās vienādos sastāvos droši spēlēja Sedlāčeks. Atlikušajā laikā pie Dinamo vārtiem valdīja pamatīga spriedze. Rīgas kluba pārstāvji pretim lika pašaizliedzīgu spēli, kas ļāva pārsvaru nosargāt, turklāt divas sekundes pirms pamatlaika beigām ripu jau tukšos pretinieku vārtos raidīja Meija.

Piemaskavas vienības rindās spēlējošais latviešu uzbrucējs Roberts Jekimovs šim mačam nebija pieteikts.

Noslēdzošās mājas spēļu sērijas turpinājumā rīdzinieki piektdien tiksies ar Zagrebas Medveščak, svētdien spēkosies ar Bratislavas Slovan, bet nākamajā nedēļā norisināsies mači arī ar Jekaterinburgas Avtomobilist un Čeļabinskas Traktor.

Savukārt pēc tam pēdējie pieci regulārā čempionāta mači jau būs izbraukumā, turklāt vēl pa reizei būs jātiekas arī ar tiešajām konkurentēm Medveščak, Slovan un Atlant.

Dinamo sastāvs spēlei: Vārtsargi: #36 Sedlāčeks (#38 Delorjē ); aizsargi: #9 Kr.Rēdlihs - #44 Cibuļskis, #5 Genovejs - #68 Jurčina, #11 Sotnieks - #23 Jerofejevs, #28 Grīnbergs; Uzbrucēji: #89 Trotters - #55 Vidells - #19 M.Rēdlihs, #10 Dārziņš (K) - #16 Vilsons - #70 Indrašis, #18 Ābols - #25 Džeriņš - #87 Meija, #17 Saulietis - #96 Bičevskis - #13 Skvorcovs, #71 Bukarts.