Sestdiena, 12. oktobris
Valfrīds, Kira

Francijas hokejisti tiek pie pirmās uzvaras olimpiskajā kvalifikācijā

Pie pirmās uzvaras Rīgā notiekošajā olimpiskās kvalifikācijas turnīrā piektdien tika Francijas hokejisti, kuri ar 4:2 sagādāja otro neveiksmi britiem. Tādējādi Francijas izlase vēl saglabā teorētiskas izredzes braukt uz Sočiem, kamēr britiem to vairs nav.

Pirmās trešdaļas sākumdaļā francūžiem bija divas iespējas spēlēt skaitliskajā vairākumā, un otro no tām izmantoja Lorāns Menjē, atklājot mača rezultātu. Turpinājumā iespējas bija arī britiem, tostarp vairākumā, tomēr pirmajā periodā labi spēlējošo Fabrisu Lenrī pārspēt neizdevās.

Francija nopelnīja noraidījumu jau otrās trešdaļas pašā sākumā, taču mazākumu izturēja. Mača 28.minūtē Deiva Hendersona padotie dubultoja rezultāta starpību, kad aizturētā soda laikā ar zibenīgu šķīlienu Lielbritānijas vārtsargu pārspēja Pjērs Eduārds Belmārs. Septiņas minūtes vēlāk francūži realizēja otro vairākumu mačā, kad izcēlās Damjēns Flerī - 3:0 un nopietns solis pretī pirmajai uzvarai. Otrajā periodā katra vienība nopelnīja pa diviem noraidījumiem, bet metienu attiecība 13:2 Francijas labā.

Arī pamatlaika pēdējās 20 minūtes francūži sāka ar noraidījumu, ko šoreiz nekautrējās izmantot briti - ripu vārtos iebakstīja aizsargs Bens O'Konors. Perioda otrajā pusē briti vēl vairāk saasināja intrigu, gūstot arī otros vārtus. To paveica Roberts Lakovics, raidot vārtos atlēkušo ripu. Britu prieku gan bija īsi, jo Francijai ceturto ripu iemeta Šarls Bertrāns, kurš izmantoja rupju vārtsarga kļūdu. Mača pēdējā minūtē Francijas uzbrucējs Saša Treijē izpelnījās 2+10 soda minūtes par sitienu pretiniekam galvas un plecu apvidū, tomēr bija atlicis pārāk maz laika un rezultāts vairs nemainījās.

Francija divos mačos tikusi pie trim punktiem un vēl saglabā teorētiskas izredzes kvalificēties Soču olimpiādei, kamēr briti (zaudējumi abās spēlēs) to paveikt šoreiz nespēs. Kopš 1948.gada ilgusī neveiksmju sērija olimpiskajā kvalifikācijā turpinās.

OS kvalifikācijas turnīrs hokejā. 2012.gada 8.februāris. Rīga, Arēna Rīga.

Francija - Lielbritānija 4:2 (1:0; 2:0; 1:2)

Vārti: 9:13 Menjē (J.Treijē, Desrosjē, vair.) 1:0; 27:19 Belmārs (S.Treijā, Ovitu) 2:0; 34:48 Flerī (Amars, vair.) 3:0; 43:54 O'Konors (Douds, vair.) 3:1; 51:36 Lakovics (Maierss) 3:2; 53:45 Bertrāns (Hendersons) 4:2;

Vārtsargi: Fabriss Lenrī - Stīvijs Lails

Metieni: 34-18

Soda minūtes: 22-10