Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Franzenam 4 vārti un 2 piespēles, Red Wings sagrauj Sharks

Zviedru hokejists Johans Franzens guva četrus vārtus un izdarīja divas rezultatīvas piespēles, bet Detroitas Red Wings ar 7:1 apspēlēja Sanhosē Sharks hokejistus Stenlija kausa izcīņas otrās kārtas spēlē. Visā sērijā gan vadībā ar 3:1 atrodas Sharks vienība.Saprotot, ka nav vairs kur atkāpties, detroitieši spēli iesāka žilbinoši.

Jau pirmajā periodā vien piecas ripas lidoja Jevgēņija Nabokova sargātajos vārtos (pēc pirmā perioda viņa vietā vārtos stājās Tomass Graiss). Trīs no pieciem vārtiem pamanījās gūt Franzens. Otrā perioda sākumā Braiens Rafaļskis panāca arī 6:0, un tikai 49 sekundes pirms perioda beigām Sharks guva pirmos vārtus (Denijs Hītlijs). Pēdējā periodā Franzens ceturto reizi raidīja ripu Sharks vārtos.Ir tikai divi gadījumi NHL vēsturē, kad kādai komandai izdevies atspēlēties sērijā no 0:3 un turpināt cīņu konferences finālā. Pirms 33 gadiem to paveica Ņujorkas Islanders sērijā ar Pitsburgas Penguins, bet 1942.gadā tas izdevās Toronto Maple Leafs cīņā ar Red Wings.Monreālas Canadiens hokejisti ar 3:2 pārspēja Pitsburgas Penguins un panāca sērijā izlīdzinājumu 2:2. Jau spēles sestajā minūtē bija gūti trīs vārti. Toms Pjats atklāja rezultātu monreāliešu labā, taču pēc Maksima Talbota un Krisa Kunica rezultatīvajiem metieniem vadībā ar 2:1 izvirzījās pitsburgieši. Canadiens ne tikai atspēlējās, bet arī ieguva vadību pēdējā perioda sākumā pusotras minūtes laikā, kad pitsburgiešu vārtsargu pārspēja Maksims Lapjērs un Braiens Džonta.