Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Hītlijam divi vārti, kanādieši pēdējā minūtē izcīna uzvaru pār ASV

Denijs Hītlijs guva vārtus 47 sekundes pirms spēles beigām, nodrošinot Kanādas valstsvienībai uzvaru pasaules čempionāta spēlē pār ASV ar 5:4. Hītlijam šie bija otri vārti spēlē. Neatkarīgi no šīs spēles iznākuma, kanādieši un amerikāņi jau bija nodrošinājuši vietu turnīra otrajā kārtā.

Kanādieši līdz otrā perioda pirmajai minūtei pēc Brenta Bērns, Hītlija un Džonatana Teusa precīzajiem metieniem izvirzījās vadībā ar 3:0, taču tad nepilnu divu minūšu laikā Zaks Pariss un Patriks O'Salivans samazināja rezutāta starpību līdz minimumam.

Pēdējā trešdaļā kopumā tika gūti četri vārti. Dereks Rojs atjaunoja kanādiešiem divu vārtu pārsvaru, tomēr 15 minūtes pirms cīņas beigām rezultāts kļuva 4:4 (precīzi bija Dastins Brauns un Džeisons Pominvils, turklāt abi vārti tika gūti skaitliskā vairākuma situācijās). Tomēr 47 sekundes pirms finālsvilpes Hītlija vārtu guvums nodrošināja kanādiešiem trešo uzvaru šajā čempionātā. Amerikāņi gan cerēja izglābties no zaudējuma, 45 sekundes pirms spēles beigām nomainot vārtsargu Kreigu Andersonu pret sesto laukuma spēlētāju, tomēr tas kāroto rezultātu nedeva.

x x x

Kanāda 5:4 ASV
(2:0, 1:2, 2:2)

Vārtu guvēji: Bērnss (Stāls, Senlūiss) - 1:0 (8:26), Hītlijs (Nešs, Geclafs) - 2:0 (19:49), Teuss (Douns, Kunics) - 3:0 (20:18), Pariss (Brauns, Pominvils) - 3:1 (20:52), O'Salivans (Stafords, Džilberts) - 3:2 (23:09), Rojs (Kunics, Douns) - 4:2 (43:29), Brauns (O'Salivans, Pariss) - 4:3 (45:18, vair.), Pominvils (Kesels, Keins) - 4:4 (46:54, vair.), Hītlijs (Geclafs, Nešs) - 5:4 (59:13).

Metienu attiecība: 29-33
Vārtsargi: Sems Vārds - Kreigs Andersons

Soda minūtes: 20-12