Rīgā +5 °C
Svētdiena, 20. oktobris
Leonīda, Leonīds

Kaimiņi netur līdzi

Prognozēti rezultāti sestdien tika ierakstīti Latvijas hokeja Samsung premjerlīgas turnīra tabulā. Čempioni Rīga–2000 otro reizi četru dienu laikā salauza Daugavpils Latgale pretestību (4:2). Abas kaimiņvalsts komandas zaudēja bez variantiem. Liepājā: Metalurgs — Tartu Big Diamonds 6:0, Rīgā: LSPA/Rīga — Elektrēnu Energija 9:3.

Kontinentālā kausa (KK) izcīņas finālturnīrs iecirta robu Rīga–2000 sastāvā, bet neatstāja psiholoģiskas sekas uz komandas sniegumu. Rokas un kājas kauliņu lūzumos iedzīvojās labākie uzbrucēji Tomašs Hlubna un Ģirts Ankipāns. Savainojumus turpina ārstēt Romāns Glazkovs un Andis Āboliņš, un uzbrukumā vairs nav iespējams nokomplektēt četrus pilnus trijniekus. Ekonomiskajā režīmā dzīvojot, tāda diemžēl ir situācija Latvijas čempionvienībā.Treneris Normunds Sējējs spēles laikā variēja ar centra uzbrucējiem, līdz izšķīrās nosēdināt malā Juriju Kļujevski un Gintu Meiju (vienam no potenciālajiem uzbrukuma līderiem Meijam jāsaņemas — treneru neuzticību viņš neattaisnoja arī KK spēlē pret AK Bars). Otrajā periodā ieguvuši divu ripu pārsvaru, Rīga–2000 sāka spēlēt stingri no aizsardzības, un šāda taktika izrādījās pareiza, lai tabulā ierakstītu trīs punktus.Elektrēnu Energija pēc sastāva atjaunināšanas vairs neiztur Samsung premjerlīgas konkurenci. Piektdienas pērienam Ogrē (3:13) nākamajā dienā sekoja vēl viens bezcerīgs zaudējums pret LSPA/Rīga (3:9). No pieredzējušiem spēlētājiem sanāk tikai viens piecnieks. Puse komandas — juniori — spēlē aizsargrežģos. Un pamatots ir jautājums: vai šāda Energija ir vajadzīga Samsung līgai?Otra Rīgas komanda LSPA/Rīga arī izjūt sastāva problēmas. Trešdien Elektrēnos pēc rupja sitiena ar elkoni no mugurpuses pa zodu sestdien no spēlēšanas atturējās komandas kapteinis Oskars Cibuļskis. Pirmajā periodā pēc ripas trāpījuma uz ģērbtuvēm aizkliboja vēl viens U–20 izlases aizsargs Aleksandrs Fadejevs. Aizsardzībā spēlējot uzbrucējam Vitālijam Pavlovam, izdevās knapi sakombinēt trīs pārus. LSPA/Rīga uzbrukumā konkurenci nedaudz saasinājis no Amerikas mājup pārbraukušais 20 gadu vecais Jānis Puriņš. Ar trim gūtajiem vārtiem Puriņš parādīja, ka viņam spēcīgs un precīzs plaukstas metiens.Igaunijas komanda Big Diamonds uz Liepāju aizbrauca tikai pēc nedēļas koptreniņiem. Pirms tam naudas trūkuma dēļ kluba darbā tika izsludināts trīs nedēļu pārtraukums. Šajā situācijā nebija cerību atņemt punktus līderim.Līdz pamatturnīra finišam intriģējošā sola būs cīņa par otro vietu starp ASK/Ogre un Rīga–2000 komandām. Tiesa, automātiska kvalificēšanās pusfinālam komandām var nebūt arī saistoša. Praksē pierādījies, ka, labu brīdi paliekot bez spēlēšanas, uz izšķirošajām cīņām ir pagrūti atgūt spēles pavedienu. Big Diamonds mērķis varētu būt pacelšanās vienu vietu augstāk, lai ceturtdaļfinālā nebūtu jāsaskrienas ar ASK/Ogre vai Rīga–2000. Jau tagad ir pilnīgi skaidrs, ka izslēgšanas spēlēm vienīgā liekā komanda būs Energija.