Kalniņš Jokerit uzvarā ielaiž tikai vienus vārtus

Latvijas hokejista Jāņa Kalniņa pārstāvētā Kontinentālās hokeja līgas (KHL) komanda Helsinku Jokerit trešdien ar rezultātu 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) viesos uzveica Čerepovecas Severstaļ, izcīnot otro panākumu šosezon.

Uzvarētāju labā divus vārtus guva Niklass Jensens, bet pa reizei precīzi meta Olivers Lauridsens un Henri Ikonens.

Jensens spēles rezultātu atklāja devītajā minūtē, bet mājinieki sešas minūtes vēlāk rezultātu izlīdzināja, pirmajam periodam noslēdzoties neizšķirti 1:1. Otrā perioda pirmajā minūtē piespēli gar vārtu priekšu saņēma Jensens, kurš atkal vadībā izvirzīja viesus. Spēles turpinājumā Kalniņam palīgā nāca arī vārtu pārliktnis, bet Lauridsens divas minūtes līdz perioda beigām izcēlās ar kuriozu vārtu guvumu. Viņš no zilās līnijas spēcīgi raidīja ripu, kas pa ceļam uz vārtiem atsitās pret mājinieku, un uzlidojusi augstu gaisā, drīz vien iekrita vārtu tīklā.

Trešajā periodā mājinieki izmisīgi centās atspēlēties, bet Jokerit demonstrēja lielisku spēli aizsardzībā, jo Kalniņam nācās atvairīt vien deviņus metienus. Tāpat viņa pārstāvētā komanda trešajā periodā nenopelnīja nevienu noraidījumu, bet pusminūti līdz beigām ripu tukšos vārtos raidīja Ikonens, Helsinku klubam svinot otro panākumu šosezon.

Kalniņš vārtos aizvadīja pilnu spēli, kopumā atvairot 27 pretinieku metienus, atvairīdams 96,43% raidījumu.

Tāpat pie panākumiem tika latviešu speciālistu vadītās komandas.

Pētera Skudras trenētā Čeļabinskas Traktor viesos ar 3:1 (0:1, 2:0, 1:0) uzvarēja Vladivostokas Admiral, bet Sanda Ozoliņa pārstāvētā Ņižņijnovgorodas Torpedo mājās ar rezultātu 2:1 (0:1, 1:0, 0:0, 1:0) pagarinājumā pieveica aizvadītās sezonas čempionus Maskavas CSKA.

Ceturtdien spēli viesos pret Maskavas Spartak aizvadīs Rīgas Dinamo.

Šosezon KHL čempionātā piedalās 24 komandas - pa 12 Rietumu un Austrumu zonā.

Regulārajā čempionātā katra komanda tāpat kā iepriekšējā sezonā aizvadīs pa 62 spēlēm, pēc kurām pa astoņiem labākajiem klubiem iekļūs Gagarina kausa izcīņā.