Rīgā +4 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Kanāda pasaules hokeja čempionāta spēlē pieveic Slovākiju

Kanādas vīriešu izlase pirmdien Helsinkos pasaules hokeja čempionāta mačā pieveica Slovākiju, nostiprinoties A grupas vadībā.

Kanāda A grupas mačā ar 5:1 (1:1, 2:0, 2:0) apspēlēja Slovākiju..

11.minūtē Edams Laurijs izvirzīja Kanādu vadībā, bet slovāki atspēlējās 13.minūtē vairākumā, kad precīzs bija Samuels Takāčs - 1:1.

Tāpat kā Latvijas - Norvēģijas cīņas ritējumu, arī šo cīņu ietekmēja noraidījums otrās trešdaļas sākumā. 24.minūtē par bīstamu spēli ar augstu paceltu nūju 2+2 minūšu noraidījumu saņēma slovāks Mislavs Rosandičs. 27.minūtē otras divas vairākuma minūtes vārtu guvumā pārvērta Pjērs Liks Dibuā - 2:1, bet līdz trešdaļas beigām viņš panāca jau divu ripu pārsvaru.

Kouls Silindžers un Morgens Gikijs trešajā trešdaļā noslāpēja pēdējās slovāku cerības atspēlēties.

A grupā plkst.20.20 laukumā dosies Francija un Vācija. Spēli varēs vērot Latvijas Televīzijas 7.kanālā (LTV7).

A grupā deviņi punkti trijos mačos ir Kanādai, seši punkti divās spēlēs - Šveicei, trīs punktus divās cīņās guvusi Dānija, Francija, Vācija, bet trijos dueļos - Slovākija. Bez punktiem ir Kazahstāna un Itālija, kurām aiz muguras divi dueļi.

Jau ziņots, ka B grupā Latvija ar 3:2 pieveica Norvēģiju.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Rodrigo Ābols, Nikolajs Jeļisejevs un Roberts Bukarts.

B apakšgrupas augšgalā ar sešiem punktiem divos mačos atrodas Somija un Zviedrija. Trešo vietu ar pieciem punktiem ieņem ASV, trīs punkti divos mačos ir Čehijai, bet trijos - Latvijai. Divus punktus trijos dueļos guvusi Norvēģija, bet viens punkts divās spēlēs ir Lielbritānijai un Austrijai.

Pirmdien šajā grupā plkst.20.20 spēkosies Somija un ASV. Šo maču translēs kanāls "360 TV hokejs".

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus. Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēt augstākajā divīzijā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas atšķirībā no pagājušā gada pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Slovēnija un Ungārija.

2022.gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies no 13. līdz 29.maijam.