Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Kanādas hokejisti pagarinājumā pārspēj Somiju un triumfē pasaules U-20 čempionātā

Kanādas hokejisti sestdien Edmontonā pasaules vīriešu U-20 hokeja čempionāta finālā pagarinājumā pārspēja vienaudžus no Somijas un izcīnīja zelta godalgas, kamēr pie bronzas tika Zviedrija.

Kanāda ar rezultātu 3:2 (1:0, 1:0, 0:2, 1:0) pagarinājumā pārspēja Somiju.

Vispirms 12.minūtē vārtus guva Džošua Ruā, bet 21.minūtē Kanādas pārsvaru dubultoja Viljams Defūrs.

Trešajā trešdaļā 45.spēles minūtē vienu vārtus atguva Aleksi Heimosalmi, un vēl pēc nedaudz vairāk kā sešām minūtēm neizšķirtu panāca Joakims Kemels.

Uzvaru nesošos vārtus pagarinājuma ceturtajā minūtē guva Kents Džonsons.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Kanādas izlases kapteinis Meisons Maktavišs, kurš turnīrā kopā guva astoņus vārtus un sakrāja deviņas rezultatīvas piespēles.

Tikmēr mačā par bronzas godalgām Zviedrija ar rezultātu 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) guva panākumu pār Čehiju.

Pirmos vārtus Zviedrijas labā guva Fabians Lisels.

Otrā perioda ievadā čehiem izdevās panākt neizšķirtu, precīzam esot Mihalam Gūtam, taču 36.minūtē Zviedrijas pārsvaru atjaunoja Īsaks Rusēns.

Noslēdzošajā trešdaļā neilgi pirms spēles beigām 3:1 panāca Līnuss Šedīns.

Latvijas valstsvienība pasaules U-20 čempionātā pirmo reizi vēsturē iekļuva ceturtdaļfinālā, kurā ar 1:2 piekāpās Zviedrijai, noslēdzot meistarsacīkstes septītajā vietā.

Šogad no elites divīzijas neizkrīt neviena izlase, bet 2023.gada pasaules čempionāts gadu mijā notiks Kanādas pilsētās Helifeksā un Monktonā.